Koncert zespołu Lemon

Koncert zespołu LemON
Czwartek, 21.11, godz. 19:00
Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

IMPREZA ZEWNĘTRZNA – Bilety: 40-55 zł; do nabycia w Agencji Reklamowej Radio 5
ul. Kościuszki 82 lok. 10

Zobacz plan Dużej Sceny w Suwalskim Ośrodku Kultury – KLIKNIJ!

LemON to muzyczne objawienie ostatniego roku. Zespół, któremu udała się najtrudniejsza sztuka – odniósł komercyjny sukces z niekomercyjną muzyką! Brawurowo wygrali 3. edycję Must Be The Music. Ich debiutancka płyta w ciągu kilku tygodni pokryła się złotem  i spotkała się z uznaniem nie tylko fanów, ale i branży, o czym najlepiej świadczy nominacja do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku,   a także 4 nominacje do Eska Music Awards i nagroda w kategorii – Najlepszy Album. Utwór ,,Napraw” był także nominowany w konkursie ,,Przebój roku” na festiwalu Top Trendy, ostatecznie zajmując drugie miejsce w konkursie! Natomiast „Litaj Ptaszko” utwór, od którego wszystko się zaczęło zadebiutował na liście przebojów radiowej trójki.

LemON w ciągu roku działalności zagrał kiladziesiąt koncertów. Wystąpił na najważniejszych festiwalach w kraju. Wszystkie trzy single z debiutanckiej płyty królują w najważniejszych rozgłośniach radiowych.  Wszystkie klipy mają kilka milionów wyświetleń na YouTube.

Jaki jest ich przepis na sukces? LemON to magiczne kompozycje, poruszające teksty i charyzmatyczny wokal Igora Herbuta. W melodiach słychać łemkowskie korzenie wokalisty, liryczną, ukraińską wrażliwość skrzypka, drapieżna gitara dodaje każdej piosence rockowego brzmienia, a niezawodna sekcja rytmiczna dba o nieustający, niosący groove.  ,,To zespół, który ma jakąś szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem Wyobraziłem sobie taką sytuację, że jadę samochodem. Przełączam tak jedną stację, drugą stację, trzecią. I cały czas jest tylko ten numer’’ – mówił o LemONie Adam Sztaba.

LemON_band_2

Wokalista i lider zespołu, Igor Herbut, o swojej pierwszej płycie mówi tak:  ,,To taki trochę elektrokardiogram moich emocji. To, co znajdziecie na tej płycie jest naszym pamiętnikiem z tej niezwykłej przygody, która trwała od castingu do Must Be The Music 27 listopada 2011 do premiery dokładnie rok później. Dużo się działo. Wszystko jest w piosenkach. Trochę radości, trochę zwątpienia, kilka historii, które gdzieś kiedyś usłyszałem, trochę irytacji i uporczywej walki z materią. Niektóre utwory powstawały w jedną noc. Inne przechodziły długą drogę – żeby w końcu się odnaleźć. Ale są… I czekają na to, by otworzyć Wasze serducha” .

Na płycie znajduje się 14 wyjątkowych i melodyjnych piosenek po polsku, łemkowsku, ukraińsku i angielsku. Większość z utworów to własne kompozycje Igora Herbuta, ale są wśród nich też dwa zaskakujące covery. Przebój Beatelsów ,,All You Need Is Love” którym LemON zrobił furorę na festiwalu w Sopocie oraz ,,Bez Boju” kultowego ukraińskiego zespołu Okean Elzy, który bardzo wpłynął na wrażliwość muzyczną grupy. Oczywiście na krążku nie zabrakło singla ,,Będę z Tobą” (w dwóch alternatywnych wersjach) oraz znanych z programu Must be The Music piosenek, za które pokochali ich fani i jurorzy: ,,Litaj Ptaszko”, ,,Tepło” i ,,Dewiat” (którą Adam Sztaba okrzyknął jedną z najpiękniejszych kompozycji w historii programu).

LemON_band

Kategoria: Archiwum