Konsekwencje zakazanej miłości. “Tom” w DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy „13″ – projekcja filmu „Tom ”
Wtorek, 4.11.2014, godz. 18:00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Znakomity thriller psychologiczny z niezwykłą sceną tanga, którą oprócz Xaviera Dolana mógłby nakręcić tylko Pedro Almodóvar.

Bilety: 30 złotych (karnet na 6 spotkań DKF), 10 złotych (bilet na pojedynczy seans) na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK. Obowiązuje Karta „Suwalska RODZINA PLUS”

Projekcja filmu “Tom” w ramach DKF została przeniesiona z 3 na 4 listopada. Bilety zakupione przed zmianą daty spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego NIE TRACĄ WAŻNOŚCI!

“Tom” (2013) – Francja, Kanada
reżyseria i scenariusz: Xavier Dolan
występują: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Lise Roy, Evelyne Brochu

Film jest adaptacją sztuki autorstwa Michela Marca Boucharda o tym samym tytule. Opowiada on historię Toma, który po śmierci swojego partnera popada w depresję. Pewnego dnia poznaje jego rodziców, odkrywając, że nie byli oni świadomi zarówno ich relacji, a przede wszystkim orientacji seksualnej swego syna.

Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2013 roku.

“Chyba nikt (może poza Almodóvarem) nie potrafiłby nakręcić takiej sceny tanga!”, czyli “Tom”: niebezpieczne związki Xaviera Dolana – PRZECZYTAJ RECENZJĘ

“Dolan serwuje nam studium zachowania z pogranicza homofobii, masochizmu, dominacji fizycznej i psychicznej. Wszystko to podsycone zostaje dużą dawką erotycznego napięcia, wybitnie dolanowsko wybrzmiewającego w scenie tańca ociekającego testosteronem Francisa i eterycznego, z burzą blond loków spadających na twarz Toma”, czyli “Tom. Krew na farmie” – PRZECZYTAJ RECENZJĘ

Patronami medialnymi Dyskusyjnego Klubu Filmowego 13 w Suwalskim Ośrodku Kultury są:

niebywalesuwalki24tvs24suwalszczyznadwutygodnik

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY “13”

17.11
„Hello! How Are You”, reż. Alexandru Mattei
Film ten stanowi przeciwieństwo ponurego naturalizmu, z którego słyną produkcje rumuńskie. „Hallo! How are you?” Alexandru Mattei to komedia romantyczna, która swoją świeżością udowadnia, że nawet te bardziej komercyjne produkcje dostarczają emocjonalnego objawienia. Ta dowcipna opowieść koncentruje się na relacji męża i żony, małżeństwa o 20-letnim stażu, przeżywającego kryzys. Bohaterowie całkowicie znudzeni sobą z prawdziwym zaangażowaniem i rozkoszą oddają się czatom internetowym. W stosunku do siebie odczuwają jedynie frustrację. Radość życia odnajdują w internetowych flirtach. Czeka ich wielka niespodzianka, kiedy wreszcie zdecydują się spotkać z wirtualnymi znajomymi w rzeczywistości.

8.12
“Marieke, Marieke”, reż. Sophie Schoukens
Marieke chce żyć własnym życiem. Ale jak ma to osiągnąć, jeśli miłość została jej odebrana? W ramionach starszych mężczyzn poszukuje siły, by stanąć twarzą w twarz z przeszłością i wreszcie samą sobą. Marieke ma 20 lat. Mieszka z matką Jeanie, kobietą, która zamknęła się w sobie po śmierci męża. Na co dzień Marieke pracuje w fabryce czekoladek. Nocami ucieka w ramiona dużo starszych mężczyzn. Z nimi czuje się silna, szczęśliwa i wolna. Nagłe pojawienie się Jakoba, dawnego przyjaciela jej ojca i wydawcy jego książek, burzy pozorny spokój dziewczyny. Matka robi wszystko co w jej mocy, aby spotkanie Jakoba i Marieke nigdy nie doszło do skutku. Boi się, że skrywane przez lata tajemnice, zostaną odkryte. Marieke zakochuje się w Jakobie, ale zszokowana prawdą o śmierci ojca pogrąża się w rozpaczy. Czy znajdzie w sobie siłę, by zaakceptować prawdę i zacząć życie na nowo?

15.12
„Zanim noc nas nie rozdzieli”, reż. Boris Khlebnikov

Komedia oparta na autentycznych rozmowach – zarówno zabawnych, jak i smutnych – podsłuchanych przez dziennikarkę Olgę Utkin w jednej z najdroższych i najbardziej szpanerskich moskiewskich restauracji. Zabawny i obnażający film: o kobietach, które wybierają między uczuciem a pieniędzmi; producentach filmowych, którzy nie wiedzą, co tak naprawdę filmują i wyczerpanych biznesmenach, którzy czasem mówią „a pieprzyć to wszystko”, wypijają jednego głębszego i zostawiają rachunek do zapłacenia teściowej. Lecz nade wszystko o prawdziwej miłości, która rodzi się w tętniącej gwarem kuchni, a nie w jadalni ze złoconą sztukaterią. Prawdziwe rozmowy stworzyły gotowy, okraszony ostrym dowcipem wątek, do którego dodano fabułę z udziałem kelnerów i dużej liczby popularnych postaci – celebrytów – z lokalnego show-biznesu.

DKF_wrzesien_A3.indd

Kategoria: Archiwum