Kontrastowy świat widziany przez SZTALUGI

Artystki z Grupy Plastycznej SZTALUGI w każdej wolnej chwili sięgają po pędzle, by co jakiś czas pokazać swoje najnowsze dzieła suwalskim miłośnikom malarstwa. Tym razem w galerii ,,Na marmurach” można podziwiać kontrastowe obrazy 14 suwalskich malarek. Wernisaż wystawy już w najbliższy poniedziałek.

wystawa czynna do 12.03.2018
Galeria Na marmurach, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | wernisaż odbył się 22.01.2018 | wystawa czynna do 12.03.2018

Grupa Plastyczna SZTALUGI zaprezentuje kolejny cykl malarski KONTRASTY. Praca nad nim trwała przez cały 2017 rok. W tym czasie powstało wiele interesujących obrazów inspirowanych codziennością i fotografią. Wnikliwa obserwacja i poszukiwania właściwego tematu, stały się kanwą opowieści malarskich zamkniętych w jeden cykl.

Na wystawie można zobaczyć kompozycje z kwiatami, tematy związane z przyrodą, obrazy z domieszką dowcipu i żartu. Malarki działające w w SZTALUGACH jak zawsze podeszły do tematu jak do kolejnego wyzwania artystycznego, odkrywając w sobie nowe malarskie talenty i przełamując najróżniejsze bariery oraz ograniczenia.  Zapraszamy do świata koloru i piękna.

Na wystawie można oglądać prace: Grażyny Czajki, Teresy Gajek, Danuta Laszkowska, Alicji Malinowskiej, Teresy Malinowskiej, Jadwigi Mańczuk, Jolanty Naskręt, Bożeny Nowackiej, Aurelii Pieczulis, Wiery Pszczółki, Magdaleny Rosłaniec, Alicji Skalskiej, Barbary Sołowiej, Krystyny Szukiłowicz.

Kategoria: Archiwum