ODWOŁANE | Kreatywne rękodzieło: haft koralikowy

Jedna z najpiękniejszych form rękodzieła, znana i wykorzystywana od dawna, między innymi w polskich strojach ludowych, doskonale łączy się z bajecznie kolorowymi sznurkami sutasz. Techniką haftu koralikowego można ozdabiać ubrania, tworzyć wielobarwne aplikacje, a nawet wykonywać oryginalną biżuterię. Tego wszystkiego nauczy nas Emilia Szymańska.

UWAGA! Wydarzenie odwołane.


28.11.2020, godz. 10.00-13.00
Pracownia Rękodzieła i Rzemiosła, ul. Jana Pawła II 5
wstęp: 65 zł
KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym (w przypadku zainteresowania możliwa jest organizacja dodatkowych warsztatów w innym terminie)

Haft koralikowy to technika dająca wspaniałe możliwości, można jej używać we wszelkiego rodzaju zdobnictwie. Polega na wszywaniu w materiałową bazę maleńkich, bardzo równych koralików. To praca czasochłonna, ale w efekcie niezwykle piękna. Efekty – jak widać na ilustracjach – często przekraczają oczekiwania wykonawcy i są warte wysiłku! Więcej prac można zobaczyć na stronie www.emsoutache.pl lub na FB Em Soutache.

Podczas warsztatów uczestnicy, pod kierunkiem Emilii Szymańskiej, którą tą techniką zajmuje się już 7 lat, wykonają kolczyki według własnego projektu. Podczas warsztatów poznamy podstawy haftu koralikowego, wysokiej jakości materiały używane do wykonywania tej techniki, przykłady prac wykonanych tą techniką, a uczestnicy spotkania wyjdą z pięknymi, własnoręcznie uszytymi kolczykami-sztyftami.

Opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia. Szczegółowe informacje: Lidia Żyniewicz, tel. 785 04 11 77 lub e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Archiwum