Kreatywne Rękodzieło: Warsztaty filcowania

Z filcu wełnianego można stworzyć piękne ozdoby, niebanalne dodatki (broszki, kolczyki, kwiaty), a nawet części garderoby (torebki, szale, kapelusze itp.), zabawki. Oryginalne i własnoręcznie wykonane. Podczas nadchodzących warsztatów rękodzieła poznamy podstawy filcowania na sucho i na mokro i wykonamy wełnianą biżuterię: broszkę lub kolczyki.

26.02.2022, godz. 11.00-14.00
Pracownia Rękodzieła i Rzemiosła, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 50 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym 
zamów transport door-to-door >>

Filcowanie to jedna z najstarszych znanych człowiekowi metod pracy z wełną. Pracować można za pomocą specjalnej igły (filcowanie na sucho), bądź ciepłej wody i mydła (filcowanie na mokro). Opanowanie techniki filcowania na mokro i sucho pozwala na wykonanie nie tylko drobnych elementów, jak filcowe kulki, z których można stworzyć ozdoby, biżuterię ale również duże formy takie jak torby, szale itp. Możliwości zabaw z filcem ogranicza jedynie poziom umiejętności i wyobraźnia.

Warsztaty świetnie rozwijają zdolności manualne, plastyczne i kompozycyjne, a także doskonale relaksują i przynoszą wiele satysfakcji. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z filcem, puścić wodze fantazji, przekroczyć granice własnej wyobraźni i stworzyć coś niezwykłego.

Opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia.

prowadzenie: Lidia Żyniewicz
więcej informacji: tel. 785 04 11 77, (87) 563 85 22, e-mail:lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Archiwum