Królowa Śniegu w tanecznej odsłonie

Gdy władczyni Zimy zabiera Kaja do mroźnego królestwa, Gerda rusza na jego poszukiwanie. Baśń Andersena to jedna z najpiękniejszych opowieści o sile miłości i przyjaźni, o odpowiedzialności za siebie i innych. Magiczna podróż, fantastyczne przygody i zwycięstwo dobra nad złem. Wzruszająca świąteczna opowieść dla całej rodziny.

Sobota, 19.12.2015, godz. 17.00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Gdzie jest Kaj? Ktoś widział go bawiącego się na śniegu, ktoś w saniach nieznajomej o lodowatym spojrzeniu. Odłamek zwierciadła, który za sprawą okrutnej Królowej Śniegu trafia w serce Kaja, czyni go obojętnym wobec dotychczasowych przyjaciół. Rzeczy piękne i dobre wydają się mu złe i brzydkie. Chłopiec daje się omamić ułudzie lepszego życia i pozwala uprowadzić się do pałacu władczyni lodowej krainy. Zrozpaczona Gerda, chcąc ratować najbliższego przyjaciela za wszelką cenę, wyrusza w podróż pełną niebezpiecznych przygód. Nie wie, że najtrudniejsza będzie nie wędrówka, ale stopienie zmrożonego złym czarem serca Kaja.

Hans Christian Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Dla młodego widza to cudowna podróż w baśniowy świat księżniczek i rozbójników, zwierząt przemawiających ludzkim głosem i przekonująca opowieść o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Dorosłych spektakl przeniesie w czas, gdzie szczerość i uczucie potrafią pokonać wszelkie przeciwności i zmienić świat.

Andersen3bis Andersen2

Twórcy:
Iryna Popova • reżyseria, adaptacja scenariusza, choreografia, kostiumy
Mihail Nikolov • dyrektor artystyczny, choreografia
Halina Mackiewicz | Mieczysław Iwaszko | Jerzy Malinowski • scenografia i rekwizyty
czas trwania: 60 minut

Autorką pobudzającej wyobraźnię adaptacji tekstu jest Iryna Popova, uznana choreografka, absolwentka Uniwersytetu w Sankt Petersburgu. Na scenie zobaczymy tancerzy Studia Dance Academy, pracujących pod okiem znakomitego tancerza i choreografa, wychowanka najlepszych szkół baletowych w Moskwie i Sofii, Mihaila Nikolova. Gościnnie, w roli Rozbójników, wystąpią młode podopieczne Jadwigi Tylendy z zespołu Fleksik. Twórcami zachwycającej zimowej scenografii są Halina Mackiewicz i Mieczysław Iwaszko.

Dwukrotnie już mieliśmy okazję podziwiać młodych zdolnych szlifujących swe umiejętności w Suwalskim Ośrodku Kultury – podczas koncertów Talent SOK i “Raz do roku taki cud”; okazało się, że suwalskie talenty jaśnieją mocno. Kto nie był i nie widział, będzie miał szansę przekonać się o tym na roztańczonej “Królowej Śniegu”.

Ilustracje: Jan Marcin Szancer (H.Ch. Andersen, Królowa Śniegu)

Sponsor:

logo_bzwbk2

Patroni medialni:

polskieradiobialystokradio5NIEBYWALE_SUWALKI-1suwalkiinfo_logosuwalki24

afisz_krolowa_sniegu

Kategoria: Archiwum