Kryminalna komedia “Niemy kelner”

Dziwny hotel, dwójka dziwnych speców od mokrej roboty i tajemniczy dyspozytor. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza – to cechy charakterystyczne spektaklu w reżyserii Wojciecha Malajkata. W rolach głównych Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski.

24.05.2022, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

Bilety: 70 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Z  Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%
zamów transport door-to-door >>

Zapraszamy Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego “dyspozytora”. Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.

Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w Pulp Fiction: pamiętacie taniec Travolty, psalmy głoszone przez Samuela L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w-i po- ojcu Bruce’a Willisa…? Tarantino odrobił lekcje… my je sprawdzamy… wy ocenicie… dzięki bohaterom Niemego Kelnera, Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce.

Komedia, groteska, thriller – decyzja należy do Was. Zapnijcie pasy… dbamy o Wasze bezpieczeństwo i poczucie humoru.

Autor: Harold Pinter
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Obsada: Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski

Czas trwania spektaklu: ok. 70 minut bez przerwy.

Piotr Szwedes – W 1992 roku w Łodzi otrzymał wyróżnienie jury i nagrodę Tonsilu na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych za rolę Pana Martina w przedstawieniu Eugène Ionesco Łysa śpiewaczka oraz ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Występował w teatrach w Łodzi i Warszawie, Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, “Scena Prezentacje” , Nowy, Komedia, Bajka i Kamienica. Od 2009 roku jest etatowym aktorem Teatru Syrena. Gra w kryminale Agaty Christie “Pajęcza Sieć”, w czarnej komedii w reż. Wojciecha Malajkata “Łup”. W styczniu 2011 tego roku odbyła się premiera sztuki S.Kinga “Skazani na Shawshank”. Występuje też w sztuce Marii Czubaszek Przepraszam, czy tu straszy? , którą sam wyreżyserował w zamku w Rynie na Mazurach. Gościnnie występuje w sztuce “Adam i Ewa” wg Marka Twaina w reż. Tomasza Mędrzaka w teatrze tm. Pamiętamy jego rolę Roberta Ratackiego zwanego “Prymus” w filmie “Młode wilki”, za którą otrzymał nominację do nagrody Złota Kaczka.

Mikołaj Roznerski – Polski aktor teatralny, filmowy i serialowy. W latach 2007-2015 był zawodowo związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w 2008 oraz Wydział Teatralny DAMU w Pradze (Czechy). W 2008 zagrał w teledysku zespołu Bajm pt. “Krótka historia”. W 2007 zagrał w teledysku Edyty Górniak pt. “List”. Wystąpił również w jednej z reklam “Heyah”.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

Kategoria: Archiwum