Filharmonia Suwałk. Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Zapraszamy w muzyczną podróż od renesansu po czasy najnowsze. Na scenie SOK wystąpi Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa J. Kozakiewicza i gość specjalny – znakomity polski wiolonczelista, Marcin Zdunik. W programie m.in. kompozycje K. Komedy, J.Haydna i F. Schuberta.

8.04.2022, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%
zamów transport door-to-door >>

Podczas kwietniowej Filharmonii Suwałk udamy się w muzyczną podróż od renesansu po czasy najnowsze. Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza i jej gość specjalny – znakomity polski wiolonczelista, ceniony solista i kameralista, Marcin Zdunik. W ocenie znawców wyróżnia go oszałamiająca technika, wirtuozowski wdzięk i podziwu godna różnorodność zainteresowań.

Usłyszymy między innymi: utwory na wiolonczelę improwizującą i orkiestrę smyczkową Krzysztofa Komedy w aranżacji Marcina Zdunika, koncert na wiolonczelę i orkiestrę nr 1 C-dur Józefa Haydna oraz V symfonię B-dur Franciszka Schuberta.

Marcin Zdunik tto polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. Zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych – BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz Chopin i Jego Europa w Warszawie. Wystąpił jako solista na estradach wielu renomowanych sal, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Cadogan Hall w Londynie i Rudolfinum w Pradze.

Wielokrotnie partnerowały mu znakomite zespoły – m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Kameralną Unii Europejskiej, City of London Sinfonia, Orkiestrą Sinfonia Varsovia i City of London Sinfonia, a także wybitni dyrygenci – np. Andrzej Boreyko, Antoni Wit i Andres Mustonen. Ważną rolę w jego życiu artystycznym odgrywa współpraca z inspirującymi muzykami, m.in. z Nelsonem Goenerem, Gerardem Causse, Krzysztofem Jabłońskim i Krzysztofem Jakowiczem. W ramach festiwalu Chamber Music Connects the World miał przywilej koncertować wspólnie z Gidonem Kremerem i Yuri Bashmetem.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum