Lato z SOK pełne atrakcji dla każdego

Wakacje już trwają, więc niezależnie od pogody warto wyjść z domu i skorzystać z bogatej oferty SOK. Jest z czego wybierać.

– Oferta, którą przygotował Suwalski Ośrodek Kultury dla dzieci, młodzieży, mieszkańców miasta i turystów, którzy odwiedzą Suwałki jest bardzo bogata – powiedziała dyrektor SOK Bożena Kamińska.

W letnio-wakacyjnej ofercie SOK nie brakuje atrakcji. Dzieci i młodzież mogą w lipcu i w sierpniu uczestniczyć w zajęciach w ramach Letniej Akademii Artystycznej. Niektóre wydarzenia będą miały w plenerze – przed SOK lub w parku Konstytucji 3 Maja.

Życiem będzie tętnił także plac Marii Konopnickiej. W piątki “Na dywaniku u Marii” wylądują zespoły muzyczne. W soboty odbędą się natomiast “Artystyczne Soboty z SOK-iem”.

Trzy niedziele wakacyjne będą należał do Suwalskiej Orkiestry Kameralnej i cyklu “Letnie koncerty przy fontannie”. Koncerty odbędą się w parku Konstytucji 3 Maja.

Tradycyjnie nie zabraknie w Suwałkach znanych postaci. Podczas Dni Suwałk Jarmarku Kamedulskiego (8-10 sierpnia) zagrają Tadeusz Woźniak, Poparzeni Kawą Trzy oraz Ania Wyszkoni, a suwalczan rozbawi Kabaret Skeczów Męczących.

Trochę innej muzyki, ale wciąż z najwyższej półki, będzie można posłuchać podczas Muzycznego Azylu – Benefisu Bardów. W WOSiR w Szelmencie zagra wielu znakomitych muzyków. Po uczcie muzycznej w Szelmencie (25-26 lipca) będzie można spędzić niedzielę (27 lipca) na XV Suwalskim Jarmarku Folkloru.

Na początek jednak Suwałki Blues Festival, który rusza już 10 lipca.

Wszystkie letnio-wakacyjne wydarzenia można znaleźć w repertuarze “Lato w mieście” (lipiec – sierpień 2014) oraz na stronie internetowej www.archiwum.soksuwalki.eu, a także na Facebooku.

Kategoria: Archiwum