Lekcja teatralna z Teatrem Efemerycznym

W programie dwie ostatnie premiery Fabryki Monodramów: “Co z tym halnym?” z Kacprem Rydzewskim, spektakl o trudnej podróży w poszukiwaniu samego siebie oraz “Nie dla żartu” z Aleksandrą Łazarską, manifest młodej dziewczyny skierowany do ludzi bezmyślnie wpasowującymi się w ramki i schematy. Spotkanie poprowadzi reżyserka spektakli, Jolanta Hinc-Mackiewicz.

Wtorek, 19.02.2017, godz. 9.00, 12.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 10 zł w kasie SOK | spektakle dla grup zorganizowanych
rezerwacje: tel. 87 563 85 08, 563 85 18 | Pobierz ofertę >>
________________________________________
spektakle dla uczniów szkół ponadpodstawowych

reżyseria i prowadzenie lekcji: Jolanta Hinc-Mackiewicz
czas trwania: 120 minut
tematyka lekcji:
omówienie elementów dzieła scenicznego wykorzystanych w spektaklu: scenografii, światła, muzyki, gry aktorskiej, elementów dramaturgii w konstrukcji scenariusza oraz rozumienia kodu teatralnego
w programie:
 “Co z tym halnym?” i “Nie dla żartu” 

CO Z TYM HALNYM? |  premiera 25.11.2018
w wykonaniu Kacpra Rydzewskiego

CO Z TYM HALNYM? to opowieść o chłopcu, który opuszcza dom rodzinny w górach i wyjeżdża w świat, by znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce. Wyjeżdża, by jak najszybciej udowodnić nieokrzesanym swojakom, że jest z innej mąki niż reszta rodziny. Droga, którą przemierza, okazuje się być podróżą w głąb siebie. Ta wędrówka wiąże się też z konfrontację rzeczywistości z marzeniami, ale i z wyimaginowaną wizją siebie, którą bohater budował przez lata. Spotkania z ludźmi, miłość i doświadczenia, które pozwalają mu zrozumieć, kim naprawdę jest, wpływają też na podjęcie ważnych życiowych decyzji.

Kacper Rydzewski, utalentowany 17-latek, od czterech lat rozwija swój warsztat w Teatrze Efemerycznym pod opieką J. Hinc-Mackiewicz. Ma już na koncie kilka znaczących ról w przedstawieniach TE (m. in. w „Sztuczce” wg Sandora Márai’ego i „Krajobrazie z Tobiaszem”). Z teatrem jednego aktora mierzy się po raz pierwszy.


NIE DLA ŻARTU  |  premiera 27.01.2019
w wykonaniu Aleksandry Łazarskiej

NIE DLA ŻARTU to swoisty manifest młodej dziewczyny skierowany do ludzi bezmyślnie podążających za ustalonymi schematami zachowań, niewychodzących z ramek. Jest to też opowieść o poszukiwaniu miłości i uwagi, a także odnajdywaniu wytchnienia od świata realnego w krainie marzeń, wyobraźni i własnych urojeń. W spektaklu w twórczym procesie przywoływania emocji młodej dziewczyny twórcy próbują zobrazować procesy zachodzące w kimś domagającym się odrobiny uwagi poprzez swoje nieco kontrowersyjne i lekko gorszące zachowanie.

Spektakl kładzie duży akcent nie tylko na słowo, ale na ciało, ruch, kolor i działanie aktora w wykreowanym częściowo multimedialnie świecie. Grająca w powstałym pod okiem Jolanty Hinc-Mackiewicz monodramie Aleksandra Łazarska jest współautorką scenariusza i pomysłów do przedstawienia. To doświadczona monodramistka. Debiutowała w 2015 r. spektaklem „Czy można żyć bez miłości?” nagrodzonym II miejscem na Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w 2016 r.

 Fot. Bogusław Wasilewski

Kategoria: Archiwum