Lekcja teatralna z Teatrem Lustro

W programie najnowszy spektakl aktorów Teatru Lustro w reżyserii Grażyny Filipowicz-Karp. “Ko-Ko-Ko” to prześmiewcza opowieść o pomieszaniu dobra i zła, bezlitośnie obnażająca zasady, wedle których funkcjonujemy w naszych mikrospołecznościach, a główne miejsce akcji – kurnik – stanowi iście Mrożkowską alegorię relacji międzyludzkich.

Środa, 13.02.2017, godz. 9.00, 10.30, 12.00 
Czwartek, 14.02.2019, godz. 13.00 
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 7 zł w kasie SOK | spektakle dla grup zorganizowanych
rezerwacje: tel. 87 563 85 08, 563 85 18 | Pobierz ofertę >>
________________________________________
spektakle dla młodzieży szkół ponadpodstawowych (15-19 lat)

Ko-Ko-Ko |  premiera 2.01.2019
obsada: Klaudia Siedlecka, Joanna Dąbrowska, Magdalena Zygmunt, Daria Walendziewicz, Joanna Sidor, Natalia Stefanowicz, Martyna Grygieńć, Damian Siejwa,  Dawid Miszkiel
scenariusz, reżyseria i prowadzenie lekcji:
Grażyna Filipowicz-Karp
czas trwania: 45 minut

Spektakl jest prześmiewczą  opowieścią o pomieszaniu dobra i zła, bezlitośnie obnażającą zasady wedle których funkcjonujemy w naszych mikrospołecznościach, a główne miejsce akcji – kurnik  – stanowi iście Mrożkowską alegorię relacji międzyludzkich. Interakcje między bohaterami prowadzą do nieuchronnej tragedii. Czy rozsądek zwycięży nad impulsem i zapatrzeniem w siebie? Czy mieszkańcy kurnika pozbawieni pozytywnych kontaktów między sobą, ulegną misternej manipulacji prowadzącej do fatalnego zakończenia?

Sztuka mówi o pragnieniu miłości, zazdrości i uwodzeniu, dążeniu do dominowania. To historia o tęsknocie za lepszym światem i ciekawości nieznanego. To również dyskusja na temat, jak bardzo powierzchowna ocena rzeczywistości i siebie nawzajem, determinuje zachowania bohaterów. 

 Fot. Bogusław Wasilewski

Kategoria: Archiwum