Warsztaty i koncert gospel z Norrisem Garnerem (USA) i Beatą Stasiak

Trzy dni śpiewania z Norrisem Garnerem, wokalistą i kompozytorem z USA, Beatą Stasiak, współzałożycielką Soul Connection Gospel Group oraz dyrygentem Szymonem Markiewiczem. Warsztaty zakończy koncert finałowy podczas Jarmarku Kamedulskiego z udziałem gości specjalnych.

13-15 / 15.08.2021, godz. 17.15
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Koszt warsztatów: 300 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
wydarzenie organizowane w obowiązującym reżimie sanitarnym

Nie przegapcie szansy na spotkanie z wielkimi artystami i wspólny występ na scenie! Mamy przyjemność zaprosić do śpiewania z cenionymi postaciami muzycznego świata gospel, które gwarantują, że będzie energetycznie i bardzo radośnie. Uczestnicy sierpniowych warsztatów będą szlifować swe wokalne zdolności pod okiem Norrisa Garnera, wokalisty, kompozytora i aranżera z USA oraz Beaty Stasiak, cenionej artystki, prowadzącej warsztaty wokalne oraz warsztaty gospel w całej Polsce. Wokalistom akompaniować będzie utalentowany pianista, kompozytor i dyrygent – Szymon Markiewicz.

Zapraszamy młodzież od 13 lat i dorosłych, pasjonatów amatorów i profesjonalistów. Nie wymagamy doświadczenia, wystarczy pasja śpiewania. Nie jest wymagana umiejętność czytania nut. Nie ma przesłuchań kwalifikacyjnych, nie jest konieczne wcześniejsze śpiewanie w chórze. Jedynymi warunkami są pasja śpiewania i umiejętność dobrej zabawy.

Podczas warsztatów i koncertu finałowego zagra zespół w składzie: Szymon Markiewicz – piano, Łukasz Makowski – bas, Tomasz Grochot – perkusja, Tomasz Trojanowski – instrumenty klawiszowe.

Warsztaty wokalne zakończy koncert finałowy podczas Jarmarku Kamedulskiego 15 sierpnia 2021 o godz. 17.15. 

PROGRAM WARSZTATÓW:

13.08.2021 (piątek), Sala Kameralna

  • 9.00-9.30 rejestracja uczestników
  • 9.30-13.00 I próba
  • 13.00-14.30 Przerwa obiadowa 
  • 14.30-17.30 II próba 

14.08.21 (sobota), Sala Kameralna

  • 10.00-13.00 III próba 
  • 13.00-15.00 przerwa obiadowa
  • 15.00-19.00 IV próba 

15.08.21 (niedziela), Sala Kameralna

  • 10.00-14.00 V próba  
  • 14.00-16.00 przerwa obiadowa
  • 17.15 koncert na scenie plenerowej Jarmarku Kamedulskiego w parku Konstytucji 3 Maja

 

Sponsor Główny


Norris Garner Kompozytor, wokalista, dyrygent, pianista, producent muzyczny. Charyzmatyczny dyrygent i wokalista. Ceniony wokalista wykonujący wszechstronny repertuar muzyki gospel, pop, jak i blues, jazz, etc. Urodzony w Roanoke Rapids w USA, swoją wielką pasję do muzyki oraz szczególne uzdolnienia muzyczne przejawiał od najmłodszych lat. W wieku kilkunastu lat przeniósł się do Waszyngtonu, gdzie rozpoczął karierę muzyczną komponując pieśni oraz dyrygując chórami gospel na wschodnim wybrzeżu USA. Rozpoczął jako samouk, potem studiował na uniwersytecie w Waszyngtonie. Pracował jako pedagog i dyrygent w Nord Caroline State Univercity. Jego kompozycje weszły na stałe do repertuaru chórów gospel kościelnych i po dziś dzień cieszą się dużą popularnością w USA dzięki takim albumom jak m.in.: „He’s blesing me” „God is” „Joy”. Jako kompozytor i wokalista występował i współpracował z Gospel Music Workshop of America Mass Choir, the Thomas Dorsey Mass Choir, The Mississippi Mass Choir, Yolanda Adams, John P. Kee, Vanessa Bell Armstrong, Isaiah Thomas, John Tillery & Living Sacrifice, współpracując z największymi muzykami USA i nie tylko. Od 2004 roku czynnie udziela się podróżując po Europie (Polska, Dania, Niemcy, Szwecja, Hiszpania) jako instruktor warsztatów muzyki gospel. Więcej>> 

Beata „Beti” Stasiak Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie na wydziale wokalnym. W latach 2002 – 2009 śpiewała w zespole SOMETHING ELSE, a następnie w SWINGFULL TRIO. Zasiada w jury, prowadzi warsztaty wokalne oraz warsztaty gospel w całej Polsce. Przygotowuje także solistów i duety do konkursów i festiwali – jej podopieczni często zdobywają nagrody i wyróżnienia. Muzyką gospel zajmuje się już od 1996r. Prowadzenie chóru to jej wielka pasja – od 15 lat uczy, słucha, wiele daje z siebie i wiele od swoich chórzystów otrzymuje.

Szymon Markiewicz Pianista, kompozytor, dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. J. Radwana. Jako pianista kształcił się pod kierunkiem prof. Dana Larkina w Berklee Collage of Music w USA na kierunku advanced jazz-gospel keyboards&theory, także Jason’a Thompsona (UK), Howarda Francisa(UK). W swoim dorobku ma kilkanaście projektów CD oraz kilka DVD zarejestrowanych przez chóry gospel w Polsce i za granicą. Współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce, Europie oraz w USA. Koncertował w Polsce, Danii, Niemczech, i Stanach Zjednoczonych współtworząc koncerty z chórami i artystami z Polski, Wielkiej Brytanii, Danii, Łotwy oraz Stanów Zjednoczonych. W latach 2005-2010 dyrektor muzyczny i dyrygent Kraków Gospel Choir, z którym regularnie koncertował w kraju i za granicą współtworząc dwa projekty CD, w tym „All because of Jesus” 2010r. Od 2007 roku na stałe współpracuje z kompozytorem i producentem muzycznym Norrisem Garnerem (USA), zarówno jako pianista i kierownik muzyczny. Jako pianista i aranżer współtworzył projekt Mali Music (USA), Make me new, nominowany w 2012 roku przez US BET AWARDS oraz SONY MUSIC ENTERTAINMENT do Wow Gospel – 30 najlepszych kompozycji gospel minionego roku. Na stałe współpracuje z Kraków Gospel Choir, Joyful Voice oraz Soul’n’Voices. Współpracował parokrotnie z chórem New Revelation z Londynu, z którym odbył trasę koncertową. Jako pianista współpracował z takimi sławami jak: Wayne Ellington (UK), Karen Gibson (UK) Peter Francis (UK), Colin Vasel (UK), Norris Garner (USA), Gerald T. Smith (USA), Phillip Carter (USA), Michelle John (UK), Mark Beswick (UK), Brain Fentress (USA), Cleas Wegener (DK). Więcej>>

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.


 

Kategoria: Archiwum