Lubimy pomagać. CALa pomoc dla BAJKI

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Bajka organizowany przez firmę CAL. W programie licytacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Bajki, występ Filipa Czapli i Radka Nowickiego oraz koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Wstęp wolny!

Sobota, 24.11.2018, godz. 19.00 
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny (wejściówki do odebrania w kasie SOK od 15.11.2018) 

Skąd pomysł na koncert dla Bajki?

– Trzeba korzystać z okazji do pomagania i należy je tworzyć. Tak robimy już od 35 lat. Tym razem chcemy w pomoc zaangażować nie tylko Zespół CAL, ale również środowisko lokalne. Robimy to razem! Dzieciaki z Bajki, SOK, CAL, mieszkańcy Suwałk. To lokalny patriotyzm w najlepszym, bo jednoczącym wydaniu. Każdy z nas może komuś pomóc… Zapraszamy do wspólnego działania. Jeżeli my możemy to zrobić, możesz to zrobić i Ty! zachęca do udziału w inicjatywie Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL.

Dowiedz się więcej o dzieciach z „naszej Bajki”: 

Nowo remontowana szkoła na Paca ma mieć 400 m2 i wciąż potrzebuje pomocy, aby można było dokończyć prace. To kolejny krok dla zapewnienia dzieciom z Bajki lepszego jutra. W budynku znajduje się Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog”, a od przyszłego roku będzie tam też „Bajka”. W tej chwili placówki utrzymują się przede wszystkim z dotacji oświatowej, którą w całości przeznaczono na opłacanie nauczycieli i terapeutów oraz utrzymanie obecnego budynku. Warto podkreślić, że nie są pobierane żadne opłaty od rodziców dzieci. Szkoły są placówkami bezpłatnymi. Wszystkie zadania szkoła realizuje z dotacji, projektów, darowizn i pracy wolontariuszy.

W programie:

  • licytacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci, podopiecznych NTSP Bajka
  • występ Filipa Czapli i Radka Nowickiego 
  • koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego
  • zbiórka datków na rzecz podopiecznych NTSP Bajka

Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego kierowaną od ponad 20 lat przez Wojciecha Szroedera, tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Obie te instytucje w swojej pracy edukacyjnej i artystycznej odwołują się do wielokulturowego dziedzictwa Europy Środkowowschodniej. Orkiestra powstała w trakcie pracy nad teatralną inscenizacją „Dybuka” Szymona An-skiego. Premiera spektaklu miała miejsce w 1996 roku. Od tego czasu trwa fascynująca przygoda młodych ludzi z pogranicznych Sejn z muzyką klezmerską. Dzisiaj sejneńscy muzycy zasilają warszawską scenę muzyczną, grają w najciekawszych formacjach, tworzą własne inicjatywy muzyczne. 

Filip Czapla jest nastolatkiem z autyzmem, który muzyką tworzy swój świat, Bęben, perkusja, pianino – to jego komunikatory. Za pomocą mowy nie jest w stanie przekazać tego, co czuje, jednak siadając przed czarno-białą klawiaturą wyraża wszystko, co mu w duszy gra. Pokonuje autyzm za pomocą półnut, ćwierćnut, krzyżyków i bemoli. 

Radosław Nowicki to jeden z najbardziej cenionych i najbardziej obiecujących saksofonistów tenorowych i sopranowych młodego pokolenia. Jest laureatem Monte Carlo Jazz Solist Competition. Występował na prestiżowych festiwalach jazzowych, m.in. w: Warszawie, Londynie, Dublinie i Paryżu. Na co dzień muzykuje pomiędzy Katowicami i Suwałkami. 

Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz. Partnerzy koncertu: Suwalski Ośrodek Kultury, Ośrodek “Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka”.


Kategoria: Archiwum