Łuski motyla na skrzydle, kwiat hortensji. Wystawa niezwykłych zdjęć

Intensywne kolory, szczegóły, których gołym okiem nie sposób zauważyć, piękno, które widać dopiero w zbliżeniu. Niezwykła wystawa w Galerii PAcamera.

“Z bliska” – wystawa fotografii członków Pracowni Makro- i Mikrofotografii Marka Misia
Galeria PAcamera, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | wystawa czynna do 10.07.2016 | wernisaż wystawy odbył się 20.05.2016

Kolejna, trzecia już wystawa uczestników zajęć w Pracowni Makro- i Mikrofotografii, prezentuje różnorodne spojrzenie autorów prac na otaczające nas małe i zarazem wielkie światy. Zróżnicowana spostrzegawczość i wrażliwość każdego z autorów oraz ich bardzo indywidualne podejście do tych samych w gruncie rzeczy tematów, prowadzi w rezultacie do uzyskania prac o zupełnie odmiennym charakterze. Da się to zauważyć w szczególności w odniesieniu do mikrofotografii (fotografii z użyciem mikroskopu), kiedy to motyw o powierzchni zaledwie kilku centymetrów kwadratowych wystarczy do wykonania dziesiątek zupełnie różnych ujęć.

Makro- i mikrofotografia należą do dość trudnych dziedzin fotografii. Nie wszystkim uczęszczającym na zajęcia wystarcza cierpliwości i determinacji. Tym większe uznanie należy się tym, którzy wytrwali i dla których mikroświaty stanowią wciąż niewyczerpane źródło fotograficznych inspiracji.

Prezentowane na wystawie prace, tradycyjnie już przedstawiają motywy albo zupełnie niedostrzegalne gołym okiem, albo te, które jesteśmy w stanie zobaczyć dopiero wtedy, gdy dostatecznie się do nich zbliżymy. Znajdziemy tu więc zarówno klasyczne makrofotografie, jak i fotografie wykonane z wykorzystaniem mikroskopu.

Autorzy prac prezentowanych na wystawie:
Joanna Adamczewska, Dorota Alba, Bartosz Baraniewicz, Aleksandra Karwel, Beata Michaluk, Justyna Misiukiewicz , Marta Orłowska, Paulina Pajer-Giełażys , Dariusz Polakowski , Emilia Wysocka

Sponsorem wystawy jest:

FOTOHELA_logo

Mis_Marek_2016_afisz.indd

Kategoria: Archiwum