Magia świąt w Galerii Jednego Obrazu

Tej zimy czar Bożego Narodzenia zawitał do Galerii Jednego Obrazu wraz z dziełami młodych artystów z Pracowni Ceramicznej Majstersztuka. Podopieczni Katarzyny Pstrzoch to początkujący, ale bardzo zaangażowani mali ceramicy w wieku od 4 do 12 lat. Płaskorzeźby i zawieszki w kształcie pierniczków nawiązują do magicznej atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Galeria Jednego Obrazu
plac J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa prezentowana od 10.12.2019 do 10.01.2020

Pracownia Ceramiczna Majstersztuka powstała w 2019 roku, choć pomysł jej założenia narodził się już wiele lat temu. Założycielką jest mgr sztuki Katarzyna Pstrzoch, absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (wydział rzeźby, specjalizacja ceramika). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z osobami niepełnosprawnymi w warsztacie terapii zajęciowej, współpracując ze szkołami i domami kultury. Uczy dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzież i dorosłych bez względu na wiek i poziom wtajemniczenia.

Ceramika daje wielkie możliwości w zakresie projektowania i tworzenia unikatowych przedmiotów, zarówno użytkowych, jak i dekoracyjnych. Prezentowane w Galerii jednego Obrazu prace to efekt pracy początkujących, ale bardzo zaangażowanych młodych ceramików w wieku od 4 do 12 lat. Autorzy prac uczęszczają na zajęcia ceramiczne w Majstersztuce od września 2019 roku. Są to ich pierwsze prace, samodzielnie ulepione i poszkliwione. Katarzyna Pstrzoch

Ceramika to dla Katarzyny Pstrzoch przede wszystkim przyjemność i sposób na życie. Chce, żeby Majstersztuka była miejscem przyjaznym i otwartym, w którym wszyscy będą się dobrze czuli. W pracy stawia na dobry kontakt z uczestnikami i pobudzanie twórczego myślenia. Chce przekazywać ludziom, że ceramika to przede wszystkim wspaniała forma spędzania czasu wolnego. Najważniejsze jest dla niej wspieranie rozwoju, uczenie wrażliwości, samodzielności i kreatywności. Stawia na wspieranie indywidualności i czerpanie radości z tworzenia. Na jej zajęciach każdy może stworzyć coś wartościowego, odkryć swoje artystyczne oblicze, obudzić wiarę w siebie i swoją kreatywność.

Więcej o Pracowni Ceramicznej Majstersztuka (Suwałki, ul. T. Kościuszki 48) można przeczytać tutaj >>

Kategoria: Archiwum