Majowe muzyczne szaleństwo na placu Marii Konopnickiej

Trzy ciepłe majowe wieczory warto spędzić przy muzyce. Na scenie na placu Marii Konopnickiej zagrają: Chorzy, MUV oraz Dino Jazz Band. Trzy bardzo różne zespoły, które na pewno łączy jedno – pasja grania.  Raz, dwa, raz, dwa, trzy… Gramy!

Muzyczna Majówka z SOK
1-3.05.2018, godz. 20:00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

CHORZY

Chorzy istnieją od 2008 roku. Wydali 3 albumy, dostępne w sklepach na terenie kraju oraz dystrybuowane przez sieć na świat. Zagrali blisko 400 koncertów w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Ich występy cechuje niespożyta energia i doskonały warsztat wykonawczy. Stylistycznie poruszają się po wielu gatunkach, pastiszują i potrafią być poważni. Taka mieszanka emocji serwowana na żywo zawsze udziela się widowni.

Współpracowali i dzielili scenę ze Skubasem, Fismollem, Łoną, Cezikiem, Krzysztofem Zalewskim, Damianem Ukeje, Stanisławem Soyką, Piotrem Cugowskim, Gutkiem, Piotrem Banachem, Kabanosem oraz orkiestrą Baltic Neopolis.

To co pokazał zespół Chorzy podczas sobotniego koncertu w Spichlerzu, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania (…) Z ręką na sercu stwierdzamy, że ten koncert był dla nas objawieniem (…)Spichlerz Polskiego Rocka, Jarocin

Chorzy występowali na kilku wielkich i prestiżowych festiwalach i innych wydarzeniach muzycznych: Przystanku Woodstock, Woodstock Ukraine, Jarocin Festiwal, Kortowiadzie, Famie i Kontrapunkcie. Gościli w programie  Nut Ferment, w którym ich utwór wykonał Fismoll. Dwukrotnie występowali w studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz na antenie Programu III Polskiego Radia. Gościli na listach przebojów Radia Merkury, Polskiego Radia Olsztyn i Radia Szczecin z utworami “Co się stało z polską piłką” oraz “Wyję jak pies”. Wielokrotnie prezentowani byli przez Artura Andrusa w jego autorskiej audycji “Akademia Rozrywki” w Trójce.

Sukcesy Chorych:
laureaci Lizard King Festival (Kraków 2011), grand prix Festiwalu Twórczości Korowód (Kraków 2012), II nagroda na Emergenza Festival (Warszawa 2016), finaliści Rytmów Młodych (Jarocin 2017), zwycięzcy Kortofestu (Olsztyn 2017),  laureaci Eliminacji do Przystanku Woodstock (Warszawa 2017)

Chorzy wygrali poznański półfinał Rytmów Młodych, czyli konkursu odbywającego się w ramach Jarocin Festiwal, którego jury w składzie: Krzysztof Zalewski, Piotr Metz, Michał Wiraszko, Artur Rawicz i Tomasz Jankowski zakwalifikowało ich do koncertu finałowego. Zdobyli główną nagrodę na olsztyńskim Kortofest, odbywającym się w ramach słynnej Kortowiady. Decyzję jednogłośnie podjęło jury w składzie: Piotr Szauer (redaktor naczelny Radia UWM FM), Bartłomiej Stolarek (booking manager Przystanku Woodstock), Krzysztof Dobies (rzecznik prasowy WOŚP oraz Przystanku Woodstock), Wojciech Krys oraz Sławek Melon Świdurski (szef Lou&Rocked Boys).

9 czerwca 2017 w warszawskiej Progresji Chorzy pomyślnie przeszli Eliminacje do Przystanku Woodstock, na którym wystąpili 5 sierpnia 2017. Dokładnie tydzień po Przystanku Woodstock wystąpili na festiwalu Woodstock Ukraine, porywając własnymi piosenkami dziesięć tysięcy ludzi zgromadzonych pod sceną. W grudniu 2017 roku wydali trzecią płytę, a zarazem pierwszą koncertową, z zapisem koncertu z 23. Przystanku Woodstock.

(…) To co mnie najbardziej urzekło to słowo, które nosi cechy rasowej poezji. Olek Różanek posługuje się językiem prostolinijnym, potocznym, ale przy tym wszystkim zupełnie nowym, tych tekstów nie wystarczy wysłuchać raz, trzeba się w nie zagłębić, jak to w poezję…powiedział o Chorych Stanisław Soyka w wywiadzie dla Polskiego Radia.

MUV

Skład: Bartosz Żyliński – gitara, Marcin Szulc- bas, Leszek Kozłowski- perkusja, Dariusz Orchowski – saksofon, Anna Poniatowska- wokal

MUV powstał w połowie 2016 roku na Suwalszczyźnie.  Jest finalistą Rockowań 2017 w Białymstoku z wyróżnieniem od Marka Piekarczyka za gitarę i wokal. W muzyce zespołu wyczuwalna jest inspiracja życiem i wyrażenie jego pulsu. MUV eksperymentuje z rockiem, funkiem, disco, jazzem oraz reggae.

Fot. Marcin Tylenda aka Martyl


DINO JAZZ BAND

Grupa złożona ze znanych suwalskich muzyków. Chętnie koncertują, zaskakując słuchaczy nie tylko muzycznie! W 2017 roku ,,Dinozaurów” można było posłuchać podczas Jarmarku Kamedulskiego.

Patron medialny Muzycznej Majówki z SOK

Kategoria: Archiwum