Majówka z obostrzeniami. Zmiany w datach wernisaży wystaw

Z uwagi na przedłużenie pandemicznych obostrzeń, w tym tych dotyczących organizacji wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności, Suwalski Ośrodek Kultury nie będzie dostępny w trakcie majowego weekendu (30.04-3.05), a planowane na kwiecień wernisaże aktualnych wystaw nie odbędą się. Z ostatniej chwili – od 4 maja zapraszamy do galerii wystawienniczych SOK!

Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 kwietnia 2021 r. i przedłużeniem zasad bezpieczeństwa, działalność instytucji kultury nadal podlega czasowemu ograniczeniu i pozostają one zamknięte dla publiczności. W związku z tym placówki Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5, T. Noniewicza 71 i A. Wajdy 3 nie będą dostępne dla publiczności w czasie długiego weekendu majowego (30.04-3.05.2021 r.).

Z tego powodu nie odbędą się również zaplanowane na kwiecień wernisaże aktualnie prezentowanych w galeriach wystawienniczych Suwalskiego Ośrodka wystaw. Z uwagi na czasowe ograniczenie działalności instytucji kultury, wystawy w GS Stara Łaźnia, GSW Chłodna 20 i Galerii Patio zostaną udostępnione zwiedzającym po zniesieniu pandemicznych ograniczeń, czyli od 4 maja 2021.

Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń
wystawa malarstwa, rysunku i fotografii
Galeria Sztuki Stara Łaźnia, Bulwary nad Czarną Hańczą, ul. A. Wajdy 3
wernisaż – 14.05.2021 o godz. 18.00

Przekrojowa wystawa wybitnego artysty mieszkającego i tworzącego na Suwalszczyźnie, malarza, ilustratora, rzeźbiarza, fotografa i poety, Andrzeja Strumiłły. Wśród ponad 200 eksponatów znajdują się prace z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz zbiorów prywatnych spadkobierców artysty, również te nieprezentowane wcześniej w Suwałkach. Wystawa potrwa do 30 września.

Jan Lebenstein. 1930-1999
wystawa malarstwa, grafiki i rysunku
Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, ul. T. Noniewicza 71
finisaż – 25.05.2021 o godz. 18.00

Obszerna retrospektywa Jana Lebensteina, jednej z najważniejszych postaci polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku. Ekspozycja prezentuje ponad 70 dzieł tego wybitnego polskiego artysty. Niezwykle fantazyjne i ekspresyjne, przepełnione symboliką i motywami ludzko-zwierzęcymi prace artysty, m.in.: obrazy olejne, gwasze, rysunki i inne formy graficzne, będzie można oglądać od do końca maja.

Hopwart_VirWigry
wystawa malarstwa, grafiki i fotografii
Galeria Patio, ul. Papieża Jana Pawła II 5
spotkanie autorskie – 15.05.2021 o godz. 19.00

Wystawa prac nazywanej rzeźbiarką emocji Ewy Markiewicz-Adamczewskiej. Inspiracją prezentowanego w Suwałkach projektu, m.in. wielkoformatowych (270×270 cm) GeoForm, były czarno-biała foto-wglądówka obrazu “Diabeł i sieja” Tymoteusza Muśki oraz choreograficzne zapiski spiralnych rytm-kroków do muzyki baletowej “Święto Wiosny” Igora Strawińskiego. Ekspozycja będzie czynna do 27 czerwca.

Cały czas dostępna dla publiczności jest ekspozycja w Galerii Jednego Obrazu (pl. marsz. J. Piłsudskiego), w której można obejrzeć eksperymenty graficzne Kseniji Konopek, animatorki sztuki i pasjonatki przyrody zawodowo związanej z Fundacją Pogranicze. Autorka poszukuje własnych form wyrazu artystycznego. Eksperymentując z różnymi technikami graficznymi, próbuje uchwycić i pokazać różnorodność form natury, odzwierciedlić piękno i złożoność struktur roślinnych widocznych czasami tylko za pomocą mikroskopu. Wystawa potrwa do 17 maja.


 

Kategoria: Archiwum