“Mała Syrenka” przypłynie do Suwałk

Kapitan Gary wraca po rocznym rejsie do lubej Różyczki. Ofiaruje jej prezent – muszlę z Wysp Koralowych, która szumi o losach Małej Syrenki, córki króla mórz Trytona, i jej przyjaciela Małego Żółwika. Po spektaklu Teatr Qfer z Gdańska zaprasza młodych widzów na fabularyzowaną zabawę “Wyprawa na wyspę szkrabów”.

Niedziela, 2.07.2017, godz. 11:00
park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny

Syrenka uwielbia zwiedzać wraki i szukać ludzkich skarbów. Tęskni za poznaniem świata, który jest na powierzchni wód. Pewnego dnia, podczas burzy, ratuje tonącego Księcia i zakochuje się w nim. By być blisko ukochanego, szuka pomocy u Wiedźmy Morskiej, która za cenę pięknego głosu Syrenki zamienia jej ogon na nogi. Czy jej wyrzeczenie zostanie nagrodzone?

W spektaklu nie ma cienia posępnego nastroju, który odczuwamy czytając baśń Andersena. Przedstawienie, okraszone jest pięknymi, melodyjnymi piosenkami w żeglarskim klimacie i ilustracjami muzycznymi, toczy się wartko, tanecznie, z humorem. 

Aktorzy wykorzystują różnorodne techniki lalkowe:  Król Tryton to marionetka, Mała Syrenka – sycylijka, Książę, Wiedźma Morska – pyskówka, a Żółwik to pacynka. Klasyczna baśniowa konwencja, nastrojowa muzyka i wyeksponowany wątek przyjaźni między Syrenką, a Żółwikiem wpływają na przyjazny dzieciom klimat spektaklu.

______________________________________
Zapraszamy na następny Niedzielny Poranek Teatralny – 6.08.2017, godz. 11.00, park Konstytucji 3 Maja, wstęp wolny.

Kategoria: Archiwum