Malarstwo Barbary Grygo w Galerii Jednego Obrazu

Nauczycielka i bankowiec obdarzona wieloma talentami i artystyczną pasją – Barbara Grygo. Od 13 listopada w Galerii Jednego Obrazu będziemy mogli oglądać jej prace plastyczne, inspirowane dziełami wielkich impresjonistów.

Galeria Jednego Obrazu
plac Józefa Piłsudskiego
wstęp wolny | wystawa czynna od 14.11 do 14.12.2018

Artystka czynnie uprawia sport: narciarstwo biegowe, zjazdowe, łyżwy, rolki, rower, pływanie, fascynuje ją muzyka i literatura, a nade wszystko tworzenie. Malarstwem zajmuje się od ośmiu lat, ale zainteresowanie tą formą sztuki towarzyszy jej przez całe życie. Szczególny jej zachwyt budzą impresjoniści i ich wyjątkowa twórczość.

W latach 2015-2016 uczęszczała na zajęcia grupy plastycznej „Sztalugi” przy Pracowni Plastycznej Centrum SOK, prowadzonej przez artystkę plastyka Halinę Mackiewicz. Uczestniczyła w trzech wystawach zbiorowych prezentowanych w Galerii „ Na marmurach”: „Kwietne opowieści”, „Miasto i ludzie” oraz „ Nie tylko w galopie”.

Barbara Grygo marzy, aby w pewien słoneczny, letni dzień wziąć sztalugę, płótno, paletę i  farby, i… wyruszyć przed siebie. Zachwycać się przyrodą, obserwować ludzi pracujących w polu. A potem wyrazić swoją fascynację na płótnie. Malowanie jest dla niej najlepszym relaksem, sposobem na oderwanie się od rzeczywistości.

Kategoria: Archiwum