Evaldas Grinius w Galerii Chłodna 20

Wystawa malarstwa Evaldasa Griniusa
Galeria Chłodna 20, ul. T. Noniewicza 71

Maluje, bo taka jest potrzeba jego duszy. Realizuje swoje idee twórcze. Potrafi wizualizować ciszę i chaos. W Galerii Chłodna 20 będzie można obejrzeć obrazy Evaldasa Griniusa.

chlodna4

Wstęp wolny. Wystawa czynna do 30 czerwca 2015 roku.

Wystawa jest realizowana w ramach współpracy kulturalnej miast partnerskich Suwałk i Alytusa.

“Wizualizuję ciszę i chaos: kropka, żywiołowa eksplozja, znowu kropka. Potrzeba malowania wynika z mojej duszy i nie ważne jest czy tworzę w Olicie czy w Brukseli. Istota tworzenia tkwi w świeżości pierwotnej myśli, dziecięcej zabawie, wynikającej z podświadomości i łączącej się z obecnym bagażem doświadczeń. Poprzez tę syntezę realizuję własne idee twórcze, wyłączając się, izolując od otoczenia i odczuwając przy tym dziką radość.” (Evaldas Grinius)

Evaldas Grinius urodził się w 1963 roku w Šiluvoje na Litwie. Ukończył Wydział Sztuki na Uniwersytecie w Szawlach w 1985 roku. Malarz, organizator i kurator wystaw, pedagog. Członek grupy malarzy zawodowych „Bez Ram“ w Olicie. Uczestnik wielu przedsięwzięć i działań artystycznych. Miał 5 wystaw indywidualnych w Raseiniai, w Olicie, Druskiennikach, Prienai i Ostrołęce oraz uczestniczył w wielu wystawach grupowych na Litwie, w Polsce, Rosji i Białorusi.

Evaldas_Grinius

Wystawy indywidualne:
1985 – Kultūros centras, Raseiniai
1998 – „Mažoji galerija“, Druskienniki
1999 –  Kultūros centras, Prienai
2000 – Alytaus viešoji biblioteka, Olita
2014 – Galeria Ostrołęka, Ostrołęka

Evaldas_Grinius _2015_afisz.indd

Kategoria: Archiwum