Małżeństwa są nudne?! Komedia romantyczna w DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy „13″ – projekcja filmu „Hello! How are you? ”
Piątek, 21.11.2014, godz. 18:00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Nie lubicie polskich komedii romantycznych? To obejrzyjcie rumuńską! Film o małżeństwie, ale na pewno nie tylko dla małżeństw!

Bilety: 30 złotych (karnet na 6 spotkań DKF), 10 złotych (bilet na pojedynczy seans) na www.bilety.soksuwalki.eu i w kasie SOK. Obowiązuje Karta „Suwalska RODZINA PLUS”

“Hello! How are you?” (2010)
produkcja: Rumunia, Hiszpania, Włochy
reżyser: Alexandru Maftei
scenariusz: Lia Bugnar

Film ten stanowi przeciwieństwo ponurego naturalizmu, z którego słyną produkcje rumuńskie. „Hallo! How are you?” Alexandru Maftei to komedia romantyczna, która swoją świeżością udowadnia, że nawet te bardziej komercyjne produkcje dostarczają emocjonalnego objawienia. Ta dowcipna opowieść koncentruje się na relacji męża i żony, małżeństwa o 20-letnim stażu, przeżywającego kryzys. Bohaterowie całkowicie znudzeni sobą z prawdziwym zaangażowaniem i rozkoszą oddają się czatom internetowym. W stosunku do siebie odczuwają jedynie frustrację. Radość życia odnajdują w internetowych flirtach. Czeka ich wielka niespodzianka, kiedy wreszcie zdecydują się spotkać z wirtualnymi znajomymi w rzeczywistości.

“Film ten w ciekawy sposób przygląda się relacjom międzyludzkim. Sprawdza wytrzymałość związków i więzów rodzinnych. Stawia też ważne pytanie: zakochujemy się naprawdę czy jedynie oddajemy i przywiązujemy do naszych sztucznie wytworzonych i złudnych projekcji drugiej osoby?” (Małgorzata Pawlak, www.plasterlodzki.pl) – PRZECZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ

hellohow

“I znów ci niepoprawnie, skandalicznie wręcz utalentowani Rumuni nie pozwolą polskim reżyserom pozostawać w dobrym samopoczuciu. Znów film zrealizowany w tym kraju kolekcjonuje festiwalowe wyróżnienia, znów zagraniczne media piszą o fenomenie na peryferiach Europy. ” (Anna Kiedrzynek, film.dziennik.pl) – PRZECZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ

howhello

“W mroźny i szary poniedziałkowy wieczór miałam przyjemność zobaczyć film “Hello! How are you?” w reż. Alexandru Maftei. Za sprawą zaproszeń od “Wiadomości24” byłam na pokazie przedpremierowym w kinie “Luna”. Nie bez powodu piszę o tym, jaka aura panowała tego dnia na zewnątrz. Film – w mojej ocenie – był doskonałą przeciwwagą dla złej pogody za oknem.” (Krystyna Duda-Wójcik, www.wiadomosci24.pl) – PRZECZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ

Patronami medialnymi Dyskusyjnego Klubu Filmowego 13 w Suwalskim Ośrodku Kultury są:

niebywalesuwalki24tvs24suwalszczyznadwutygodnik

PRZED NAMI W DYSKUSYJNYM KLUBIE FILMOWY “13”

8.12
“Marieke, Marieke”, reż. Sophie Schoukens
Marieke chce żyć własnym życiem. Ale jak ma to osiągnąć, jeśli miłość została jej odebrana? W ramionach starszych mężczyzn poszukuje siły, by stanąć twarzą w twarz z przeszłością i wreszcie samą sobą. Marieke ma 20 lat. Mieszka z matką Jeanie, kobietą, która zamknęła się w sobie po śmierci męża. Na co dzień Marieke pracuje w fabryce czekoladek. Nocami ucieka w ramiona dużo starszych mężczyzn. Z nimi czuje się silna, szczęśliwa i wolna. Nagłe pojawienie się Jakoba, dawnego przyjaciela jej ojca i wydawcy jego książek, burzy pozorny spokój dziewczyny. Matka robi wszystko co w jej mocy, aby spotkanie Jakoba i Marieke nigdy nie doszło do skutku. Boi się, że skrywane przez lata tajemnice, zostaną odkryte. Marieke zakochuje się w Jakobie, ale zszokowana prawdą o śmierci ojca pogrąża się w rozpaczy. Czy znajdzie w sobie siłę, by zaakceptować prawdę i zacząć życie na nowo?

15.12
„Zanim noc nas nie rozdzieli”, reż. Boris Khlebnikov

Komedia oparta na autentycznych rozmowach – zarówno zabawnych, jak i smutnych – podsłuchanych przez dziennikarkę Olgę Utkin w jednej z najdroższych i najbardziej szpanerskich moskiewskich restauracji. Zabawny i obnażający film: o kobietach, które wybierają między uczuciem a pieniędzmi; producentach filmowych, którzy nie wiedzą, co tak naprawdę filmują i wyczerpanych biznesmenach, którzy czasem mówią „a pieprzyć to wszystko”, wypijają jednego głębszego i zostawiają rachunek do zapłacenia teściowej. Lecz nade wszystko o prawdziwej miłości, która rodzi się w tętniącej gwarem kuchni, a nie w jadalni ze złoconą sztukaterią. Prawdziwe rozmowy stworzyły gotowy, okraszony ostrym dowcipem wątek, do którego dodano fabułę z udziałem kelnerów i dużej liczby popularnych postaci – celebrytów – z lokalnego show-biznesu.

DKF_wrzesien_A3.indd

Kategoria: Archiwum