Marzeńtańce 2018: Taneczny wybuch wiosennej energii w SOK

Wiosną wszystko w przyrodzie wybucha nową energią. Tak samo jest podczas Suwalskich Prezentacji Artystycznych ,,Marzeńtańce”, które tradycyjnie zapowiadają wiosnę i są szansą dla młodych artystów z Suwalszczyzny na prezentacje nowych pomysłów i świeżych scenicznych propozycji. 20 marca 2018 roku na scenie SOK nie zabrakło tańca, uśmiechów, radości, energii, czyli jednym słowem wiosny! Zaprezentowało się ponad 20 formacji z Suwałk, Gołdapi, Augustowa i Sejn.

W tegorocznych Marzeńtańcach wystąpiły:

– Wesołe Czwóreczki (Suwałki)
– Mali Odkrywcy (Suwałki)
– Logo team (Suwałki)
– Fokus Mini (Augustów)
– Świeżaki (Augustów)
– Let’s Go (Sejny)
– Mini Mini (Augustów)
– Balerinki (Suwałki)
– Duet Ola i Wiki (Gołdap)
– Gwiazdeczki z Siódemeczki (Suwałki)
– Zespół Tańca Ludowego „Bystry” (Augustów)
– Klub Myszki Miki (Suwałki)
– Teatr Ognia Flash Zone (Gołdap)
– Cookies (Augustów)
– Chichotki (Suwałki)
– Tip Top (Augustów)
– Albatrosy (Gołdap)
– Dotyk Mini (Suwałki)
– UPS (Suwałki)
– Duet Ola i Sylwia (Gołdap)
– Dotyk (Suwałki)

Protokół jury Suwalskich Prezentacji Artystycznych ,,Marzeńtańce” 2018 >>>

Fot. Piotr Kopciał


Wiosenne Suwalskie Prezentacje Artystyczne „Marzeńtańce” nawiązują do  święta wiosny. Tak jak natura budzi się do życia w marcu, tak samo młodzi artyści z naszego regionu prezentują swoje nowe pomysły i inspiracje. Suwalski Ośrodek Kultury oferuje im przestrzeń, w której mogą skonfrontować własne pomysły i umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić. Artystyczne przywitanie wiosny pozwala zespołom na szlify nowych repertuarów i zdobycie doświadczenia z profesjonalną obsługą techniczną i przed zorganizowaną widownią.

Święto Wiosny – Wojewódzkie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych (od 1987 r.), a następnie Suwalskie Prezentacje Artystyczne „Marzeńtańce” – przez trzydzieści lat wykształciły unikatową formę dzielenia się pomysłami i doświadczeniami, zarówno w kręgu instruktorów, jak i młodzieży. Odejście od festiwalowej rywalizacji pozwala uczestnikom wspólnie cieszyć się tańcem, tworzyć poczucie wspólnoty, poprzez którą rozbudzają zainteresowania artystyczne.

Artystyczne przywitanie wiosny pozwala zespołom na szlify nowych repertuarów i zdobycie doświadczenia na profesjonalnej scenie, z profesjonalną obsługą techniczną i przed zorganizowaną widownią. Nad prezentacjami czuwa Rada Artystyczna. Wyróżnione zespoły otrzymują nominacje do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2018” . Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej edycji >>

Kategoria: Galerie