Marzeńtańce 2022. Spędź pierwszy dzień wiosny w SOK

Podczas tegorocznych Suwalskich Prezentacji Artystycznych, na dużej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi blisko 430 młodych tancerzy z Suwałk, Augustowa, Sejn, Gołdapi i Starego Folwarku. 12 kukieł Pani Wiosny-Marzanny można podziwiać już teraz w patio SOK. W programie także koncert wokalistów ze Studia Piosenki Świetlik i wiosenne konkursy. Wstęp wolny. 

21.03.2022, godz. 9:00-14.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II

Wstęp wolny   |   rezerwacje dla grup zorganizowanych (Ewa Niedźwiecka, tel. 87 563 85 10)

Tradycyjnie już pierwszy dzień wiosny w Suwałkach to widowiskowe prezentacje taneczne utalentowanej młodzieży z Suwałk i regionu. Po przerwie, spowodowanej zagrożeniem epidemicznym, impreza powraca z wyjątkowo liczną reprezentacją uczestników, w dodatku zróżnicowaną wiekowo, bo udział w tegorocznych Marzeńtańcach wezmą zarówno dzieci przedszkolne, jak i młodzież, która niedługo osiągnie pełnoletność. Na dużej scenie Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi czterysta dwadzieścia pięć osób, w tym dwadzieścia sześć zespołów i osiemnaścioro solistów.

„Młodzi tancerze zaprezentują się w bardzo zróżnicowanym repertuarze, w zgłoszeniach widnieją takie rodzaje tańca, jak na przykład: show dance, hip-hop, taniec mażoretkowy z pom-ponem czy taniec akrobatyczny, a nawet występ 101 dalmatyńczyków. Szykujemy się na wybuch tanecznej, wiosennej energii.” – uchyla rąbka tajemnicy Ewa Niedźwiecka, koordynator imprezy.

A Mieczysław Iwaszko, opiekun konkursu na najpiękniejszą Panią Wiosnę–Marzannę, dodaje: „Jestem zachwycony kreatywnością, ekologicznym spojrzeniem, dbałością o szczegóły i humorem, jaki prezentują zgłoszone projekty. Część z nich to prace rodzinne, część – zespołowe, ale wszystkie intrygują i mają w sobie to coś, wiec podejrzewam, że jury będzie miało spory orzech do zgryzienia.” Marzany można do poniedziałku podziwiać w patio SOK.

Gościnnie wystąpią wokaliści Studia Piosenki Świetlik, prowadzonego w Suwalskim Ośrodku Kultury przez Emila Kulbackiego, a oprócz prezentacji tanecznych w programie przewidziane są także wiosenne konkursy.

Nawiązujące do starosłowiańskiego święta powitania wiosny Suwalskie Prezentacje Artystyczne Marzeńtańce to impreza prezentująca zespoły dziecięce i młodzieżowe z regionu. Suwalski Ośrodek Kultury oferuje im przestrzeń, w której w atmosferze pozbawionej rywalizacji, mogą skonfrontować swoje umiejętności z pracą innych zespołów, poznać najnowsze trendy, spotkać się i zaprzyjaźnić. 

Patronat i wsparcie medialne: Telewizja Polska Program 3 Oddział Białystok, Polskie Radio Białystok – Studio Suwałki, Radio 5, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny, DwuTygodnik Suwalski, Niebywałe Suwałki, Suwałki Info, Suwałki 24.pl, Telewizja Internetowa TVS24.pl.
 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

Kategoria: Archiwum