Marzeńtańce teatralnie, plastycznie i tanecznie rozpoczęły wiosnę

Wiosna w Suwalskim Ośrodku Kultury tradycyjnie zaczęła się od spotkania Marzeńtańce. Swoje nowe pomysły, układy, inspiracje pokazały na scenie liczne zespoły dziecięce i młodzieżowe.

Dzięki odejściu od festiwalowej rywalizacji uczestnicy spotkań Marzeńtańce bez presji mogą pokazać pełnię umiejętności, wspólnie cieszyć się i dzielić swoimi pasjami, wymieniać doświadczenia i chwalić nowymi pomysłami.

W 2015 roku Marzeńtańce odbyły się 20 marca. Młodzi artyści mieli okazję zaprezentować się w trzech dziedzinach sztuki: tańcu, teatrze i plastyce. W tej ostatniej tematem przewodnim była marzanna. Tworzono prace przestrzenne oraz fantazyjne kostiumy/przebrania symbolu odchodzącej zimy.

Tegoroczna impreza została zorganizowana w ramach programu „SPEAK – Suwalski Program Edukacji i Animacji Kulturalnej”. Jest to pierwsza z propozycji Suwalskiego Ośrodka Kultury wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom  uczestników amatorskiego ruchu artystycznego i dająca każdemu zespołowi możliwość zaprezentowania się na profesjonalnej Dużej Scenie SOK.

stopka _SPEAK

Kategoria: Galerie