MAŻORETKI Z SUWAŁK NAJLEPSZE

Sukcesy zespołów FLEX i FLEKSIK na Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2017 w Białymstoku. 

Zespoły z pracowni tanecznych prowadzonych przez Jagodę Tylendę w Suwalskim Ośrodku Kultury rywalizowały z innymi zespołami mażoretek o tytuł Mistrza Polski Regionu Północno-Wschodniego i tytuł Gold Team. W tegorocznych Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2017 w Białymstoku brało udział blisko 35 zespołów z Polski i Białorusi. Razem na scenie zaprezentowało się 420 mażoretek w kat. formacje, kat. solo, duo, trio i mini formacje.

Zespół Fleksik na: Pom-Pa 2017

Zespół FLEX (seniorki) zdobył I miejsce w kat defilada baton seniorki oraz I miejsce w kat. scena baton seniorki i tym samym wywalczył tytuł Mistrza Polski Regionu Północno-Wschodniego w kat. baton formacje seniorki. Zespół brał udział również w Turnieju Gold Team, gdzie liczy się punktacja wszystkich prezentacji w poszczególnych kategoriach i zdobył II Miejsce i Tytuł SILVER TEAM.

Ponadto seniorki i juniorki zdobyły następujące miejsca na podium:

 • I miejsce w kat. solo baton juniorki – Natalia Dobrzyń
 • I miejsce w kat solo 2x baton seniorki – Jesika Safinowska
 • I miejsce w kat. duo baton seniorki – Eliza Adamska i Julia Poulakowska
 • II miejsce w kat. duo baton seniorki – Aleksandra Romanowska i Martyna Andruszkiewicz
 • I miejsce w kat. solo baton seniorki – Izabela Matusiewicz
 • III miejsce w kat. solo baton seniorki – Jesika Safinowska
 • I miejsce w kat. mini formacja baton seniorki – zespół FLEX

Zespół FLEKSIK (kadetki) zdobył I miejsce w kat. defilada baton kadetki oraz I miejsce w kat. scena baton kadetki, i również wywalczył tytuł Mistrza Polski Regionu Północno-Wschodniego w kat. baton formacje kadetki.

Ponadto kadetki i juniorki zdobyły następujące miejsca na podium:

 • II Miejsce w kat. solo baton kadetki – Nikola Safinowska
 • II Miejsce w kat. duo pom-pon – Nikola Safinowska i Martyna Podbielska
 • III Miejsce w kat. duo baton kadetki – Julia Kozielska i Roksana Przekop
 • III Miejsce w kat. solo juniorki – Roksana Przekop

Warto podkreślić, że każde zdobyte miejsce to również tytuł Mistrza, 1. Vice Mistrza  oraz 2. Vice Mistrza Polski Regionu Północno-Wschodniego. Przy okazji przypominamy, że zwycięskie zespoły będzie można zobaczyć na antenie TVP ABC w dwuczęściowej relacji z tegorocznego XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier 2017, na którym FLEX zdobył I miejsce i Złota Muszelkę Wigier, a FLEKSIK – II miejsce i Srebrną Muszelkę Wigier. Zapraszamy 25 czerwca i 2 lipca od godziny 16:00.

Zespół Flex medalistki Pom-Pa 2017

Gratulujemy obu zespołom i życzymy kolejnych sukcesów na innych festiwalach i konkursach. CZYTAJ i ZOBACZ WIĘCEJ >>


 

Kategoria: Archiwum