Koncert MILCZENIA OWIEC na Sali Kameralnej!

Gość specjalny I Młodzieżowego Konkursu Kapel Rockowych ROCK-POMOST
Sobota, 25 kwietnia 2015, godz. 19.00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Zespół, dla którego rock to przede wszystkim ideologia. Ich singiel “Bunt”, zapowiadający drugi album formacji, wyraża sprzeciw wobec schematom narzucanym przez skomercjalizowaną rzeczywistość. Buntujesz się? Przyjdź!

Bilety: 15 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

milczenieowiec
Zdjęcie pochodzi ze strony www.milczenieowiec.com

Milczenie Owiec to piątka ludzi, których połączyła wspólna rockowa pasja. Obecnie zespół tworzą muzycy, którzy w swych wcześniejszych projektach nigdy nie stronili od mocnych, rockowych brzmień. Ola Wysocka  – wokalistka udzielająca się w chojnickiej formacji reggae-rockowej Serce. Mateusz Sieńko – założyciel, kompozytor oraz gitarzysta Paragrafu 22. Hubert Koczergo i Łukasz “Gajowy” Gajowniczek – muzycy rockowo-metalowych składów z Fromborka i Braniewa. Maciej “Szymbor” Szymborski – perkusista i lider trójmiejskiego prog rockowego zespołu Kręgi.

Przeczytaj wywiad z członkami zespołu (źródło: www.fabrykazespolow.pl) – KLIKNIJ

Zespół powstał w 2002 roku. Trzy lata później została wydana debiutancka płyta “Milczenia Owiec” pt. “Twarze”. Pochodzący z niej utwór “Części” znalazł się na liście przebojów Radiowej Trójki i na skłądance “Rockowa Lista Przebojów Radiowej Jedynki”. W 2005 roku “Milczenie Owiec” zostało nominowane do nagrody “Fryderyk”.

Drugiej płyty nie udało się wydać. Zespół rozpadł się w 2008 roku. „Podeszliśmy zbyt emocjonalnie do tworzenia materiału na drugą płytę” – przyznaje wokalistka Ola Wysocka. ”Pragnęliśmy stworzyć coś wyjątkowego, nie zawieźć naszych fanów. Chcieliśmy tego tak bardzo, a w konsekwencji pogubiliśmy się wewnętrznie. Ta sytuacja poróżniła nas jako muzyków”.

Fani nie zapomnieli jednak o grupie i spowodowali, że muzycy reaktywowali “Milczenie Owiec”.

Muzyka zespołu to melodyjna mieszanka rocka, hard rocka, grunge’u, heavy metalu, elementów rocka progresywnego. Teksty mówiące nie zawsze wprost o ciemniejszych stronach ludzkiej egzystencji…

Więcej o zespole na: www.milczenieowiec.com


Głównym celem Rock-Pomost jest stworzenie wykonawcom rockowym z całego kraju warunków do zaprezentowania się szerszemu gronu odbiorców. Istotnym jest także promocja wyróżniających się kapel oraz umożliwienie nawiązania kontaktów i wymiana doświadczeń między młodymi zespołami.

Program przeglądu ROCK-POMOST:

Sobota, 25 kwietnia 2015 roku

godz. 12:00-17:00 – przesłuchania konkursowe
godz. 18:30 – ogłoszenie wyników
(Sala Kameralna, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona)

godz. 19:00 – koncert finałowy zwycięzcy konkursu oraz
koncert gościa specjalnego – zespołu MILCZENIE OWIEC (Duża Scena, bilety: 15 zł)

Pierwsza edycja przeglądu kapel rockowych ROCK POMOST 2015 organizowana jest w ramach programu „SPEAK – Suwalski Program Edukacji i Animacji Kulturalnej”. To jednak z wielu propozycji  Suwalskiego Ośrodka Kultury wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom  uczestników amatorskiego ruchu artystycznego i dająca każdemu zespołowi możliwość zaprezentowania się w profesjonalnej przestrzeni.

stopka _SPEAK

Patronat medialny nad SPEAK

polskieradiobialystok

Patroni medialni:

FZ_pionowe_biale

suwalkiinfo_logo_zawsze takiesuwalki24radio5niebywaletvs24-eAugustow24dwutygodnik

Kategoria: Archiwum