Mistrz Lutczyn otworzył wystawę i rysował

Edward Lutczyn wziął udział w wernisażu wystawy swoich prac i zgodnie z zapowiedziami uczył rysowania. Nic dziwnego, że Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20 wypełniła się po brzegi wielbicielami talentu znanego rysownika.

„Edward Lutczyn. Stare i… nowe. Wystawa retrospektywna”

Możliwość spotkania z Edwardem Lutczynem przyciągnęła na wernisaż wystawy “Edward Lutczyn. Stare i… nowe. Wystawa retrospektywna” wielu mieszkańców Suwałk, którzy przynieśli ze sobą książki, gazety i inne wydawnictwa, które ilustrował znakomity rysownik. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem wystawy Lutczyn musiał więc złożyć mnóstwo autografów.

Później artysta opowiadał o swoim życiu i rodzinnych perypetiach. Obecni na wernisażu dowiedzieli się więc, że po wojnie mama Lutczyna wraz z jego bratem i narzeczoną mieli w planach emigrację do Ameryki Południowej, a także usłyszeli o wujku, który specjalizował się w “odtwarzaniu” pieczątek, wiz i innych dokumentów. Lutczyn zdradził też, że udział w jego poczęciu miał film “Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” Walta Disneya.

W drugiej części wernisażu Edward Lutczyn zaprosił do wspólnego rysowania. Szczęśliwcy mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności mistrzowi i wysłuchać jego uwag oraz podpowiedzi.

Na wystawie, która w Galerii Sztuki Współczesnej będzie dostępna do zwiedzania do końca lutego, znajdują się nie tylko znane prace Lutczyna, ale też zupełnie “świeże” rysunki.

Wernisaż wystawy Edwarda Lutczyna w obiektywie Beaty Kochańskiej

Kategoria: Galerie