Moskiewski balet Bieriozka w Suwałkach – ODWOŁANE

Już od ponad pół wieku rosyjski zespół oczarowuje widzów absolutną harmonią muzyki i tańca. Dzięki skomplikowanej choreografii widzowie mają wrażenie, że że artyści nie tańczą, lecz płyną po scenie. W hipnotyzujących wzorach tanecznych korowodów – “Bieriozce”, “Sudaruszce”, “Cepoczce”, czy “Lebieduszce”) ożywa rosyjska przyroda, a w tkliwych pieśniach – rosyjska dusza.

Sobota, 18.11.2017, godz. 19:00 – ODWOŁANE
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

impresariat zewnętrzny

Szanowni widzowie. Z wielkim żalem informujemy, że planowany na dzień 18 listopada br. koncert Zespołu Bieriozka został odwołany z przyczyn od nas niezależnych. Aby jednak Państwa oczekiwania nie zostały zniweczone – w tym samym dniu proponujemy bardzo zbliżony klimatycznie występ słynnego Narodowego Baletu Ukrainy VIRSKI, którego wysoki poziom artystyczny jest doceniany na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na koncert Zespołu VIRSKI. Jeszcze raz przepraszamy za tę nieprzewidzianą zmianę.ORGANIZATOR

Jednocześnie Suwalski Ośrodek Kultury informuje, że zakupione w kasie SOK lub na www.bilety.soksuwalki.eu bilety na koncert zespołu Bieriozka można zwracać w kasie SOK (tel. 87 563


Światowej sławy zespół BIERIOZKA powstał  w 1948 r, jego założycielką była urodzona w Wilnie słynna baletmistrzyni Nadieżda Nadieżdina. Wszechstronnie wykształcona artystka swoją karierę rozpoczęła jako solistka w Teatrze Bolszoj, następnie krok po kroku pięła się w hierarchii artystów rosyjskich scen aż sama zaczęła opracowywać choreografie, co byłą jej życiową ambicją i powołaniem. 

W 1948 r w Teatrze Ermitaż  w Moskwie został wystawiony program artystyczny, gdzie po raz pierwszy widzowie ujrzeli fantastyczny korowód dziewczęcy do ludowej pieśni “W pole bieriozka stojała”. Pomimo, że wykonany przez amatorki,okazał się niespodziewanym, ale wielkim sukcesem. Kolejne wykonania przez profesjonalny zespół to już początek wielkiej światowej kariery, choreografie słynnej “Brzózki”, “Łabędzicy”, “Zorzy polarnej”, “Gołąbeczki” czy “Łańcuszka” to wręcz poezja i niedościgniony do dnia dzisiejszego kunszt.

 

Oglądanie tych choreografii na żywo na scenie, przenosi widzów w magiczny świat tańca, legend i ludowych historii, a wspaniała muzyka dopełnia całości. Płynne, wręcz niezauważalne kroki w wykonaniu zespołu BIERIOZKI to wielki i niepowtarzalny artyzm, a efekt “unoszenia się nad sceną” do dnia dzisiejszego jest podziwiany na całym świecie. Dopełnieniem przedstawień jest wspaniała muzyka i niezwykle sugestywne stroje.

 

Prasa światowa zawsze komentowała występy zespołu w samych superlatywach i przeważnie jednym niezwykle celnym słowem: MISTRZOSTWO,  NIESAMOWITE, REWELACJA itp. Tysiące przyznanych nagród, wyróżnień i zaszczytów dla zespołu, który wielkim przebojem “wdarł” się na światowe sceny, świadczą o niezwykłych umiejętnościach twórczych, wielkiej fantazji i profesjonalizmie. Już w listopadzie 2017 roku Polska publiczność będzie miała możliwość przeżyć wspaniałe, magiczne chwile z zespołem BIERIOZKA, przenieść się w euforyczny, legendarny świat.


źródło: materiały organizatora

Kategoria: Archiwum