Mrożek na fali. “Na pełnym morzu” w SOK

Trzech rozbitków, wokół morze, a głód rośnie. Kto zostanie zjedzony? Świetna jednoaktówka Sławomira Mrożka “Na pełnym morzu” to tegoroczna premiera Białostockiego Teatru Lalek. Jak u Mrożka – zabawny dialog, błyskotliwe puenty, przewrotna filozofia, czarny humor i elegancki dowcip oraz krwiści, nomen omen, bohaterowie w wielowymiarowych rolach.

17.03.2021, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 50 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

W niezwykle barwnej jednoaktówce Sławomira Mrożka jak w soczewce odbija się cały nasz świat. W sytuacji kryzysowej, trójka bohaterów na dryfującej tratwie walczy o przetrwanie. Biologiczne potrzeby, jak również instynktowne zachowania ujawniają w takich momentach prawdziwą naturę człowieka. Kultura i wykształcone przez stulecia mechanizmy komunikowania się między ludźmi mogą stać się w sytuacjach granicznych pustą formą, która wykorzystywana jest do osiągniecia celów wykraczających poza idee humanizmu. Spektakl utrzymany w konwencji teatru absurdu, z poczuciem humoru i w sposób uniwersalny, dotyka problemu godności człowieka, jak również powracających traum i demonów naszej rodzimej rzeczywistości.

Twórcy:
autor – Sławomir Mrożek
reżyseria – Jacek Malinowski
scenografia – Michał Wyszkowski
muzyka – Marcin Nagnajewicz

Obsada:
Wiesław Czołpiński/Mirosław Janczuk
Ryszard Doliński
Zbigniew Litwińczuk
Krzysztof Pilat
Paweł S. Szymański
Mirosław Janczuk (inspicjent)

Przedstawienie kierowane jest do widzów dorosłych oraz młodzieży.

Informacja i zdjęcia: Białostocki Teatr Lalek, fot. Krzysztof Bieliński


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kategoria: Archiwum