Muzyczna audycja edukacyjna. W.A. Mozart, poważny żartowniś

Ponadczasowe kompozycje Mozarta od ponad dwóch wieków oczarowują nas swoim pięknem. Był gwiazdą już jako dziecko, jednym z największych pianistów swojego pokolenia, a także najbardziej znanym kompozytorem w Europie. Wszystko to osiągnął przed ukończeniem 20. roku życia. Jak tego dokonał? Odpowiedzi poznamy z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

15.10.2021, godz. 11.00
Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 5 zł w kasie SOK | audycje dla grup zorganizowanych
rezerwacje: tel. 87 563 85 18, 08 | Pobierz ofertę >>
________________________________________
audycja dla uczniów klas 0-4 szkoły podstawowej, czas trwania ok. 45 minut

Ponadczasowe kompozycje Mozarta od ponad dwóch wieków oczarowują nas swoim pięknem. Był gwiazdą już jako dziecko, jednym z największych pianistów swojego pokolenia, a także najbardziej znanym kompozytorem w Europie. Wszystko to osiągnął przed ukończeniem 20. roku życia. Jak tego dokonał? Uczestnicy audycji usłyszą wiele ciekawostek o słynnym kompozytorze i spróbują odpowiedzieć na ważne pytania: czy łatwo jest być kompozytorem i czy muzyka klasyczna musi być muzyką poważną, czy też można się nią bawić.

Podczas audycji usłyszymy fragmenty najbardziej znanych kompozycji W.A. Mozarta, m.in.:

  • Symfonia C-dur “Jowiszowej”,
  • 12 wariacji “Ah vous dirai-je Maman”,
  • Rondo alla Turca,
  • Eine Kleine Nacht Musik.

Edukacyjne audycje muzyczne SOK to bogato ilustrowane dźwiękami zajęcia realizowane przez instrumentalistów i pedagogów w formie spektakli z aktywnym udziałem młodych widzów. Największym atutem spotkań jest wykonywana na żywo muzyka, która uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Tematyka audycji doskonale uzupełnia program nauczania muzyki w szkołach, a nowoczesna sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury gwarantuje odbiór muzyki w komfortowych warunkach.

Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zagrają pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.
Scenariusz i prowadzenie audycji: Marta Łagoda.


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Kategoria: Archiwum