Muzyczno-teatralna wyprawa smyków “Na jagody”

Nowy cykl edukacyjny Suwalskiego Ośrodka Kultury. “Muzyka dla smyka” umożliwia dzieciom kontakt z żywą muzyką na wysokim poziomie połączoną ze świetnym spektaklem!

MUZYKA DLA SMYKA: „ Na jagody” – edukacyjna audycja teatralno-muzyczna
Piątek, 9.05, godz. 9:00 i 10:30
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Bilety: 7 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu. W sprawie zakupu biletów grupowych prosimy o kontakt pod numerem: (87) 563 85 13.

Poetycka baśń Marii Konopnickiej „Na jagody”, w adaptacji scenicznej autorstwa Joanny Łupinowicz, otworzy nowy cykl edukacyjny Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy na widowisko pełne niebanalnego humoru, żywiołowej gry młodych aktorów i pięknej muzyki Grzegorza Bogdana, utalentowanego suwalskiego kompozytora i dyrygenta. Napisana pięknym językiem rymowana opowieść pobudza dziecięcą wyobraźnię, uwrażliwiając na piękno przyrody. Towarzysząc małemu Jankowi zbierającemu jagody na imieniny mamy, poznamy tajemnice bajkowego lasu zamieszkiwanego przez jagodowe ludki i zwierzęta. Wszystko – w niebanalnej oprawie plastycznej autorstwa Teresy Magdy Nowickiej. Niezwykłe wrażenie wywiera wykonywana na żywo i pełna niebanalnych rozwiązań instrumentalnych muzyka. Taki kontakt jest często początkiem świadomego obcowania ze sztuką. Tym większa na to szansa, że po spektaklu zapraszamy widzów na rozmowę o rozwiązaniach adaptacyjnych i instrumentacji przedstawienia.

Spektakl, w wykonaniu Studia Dziecięcej Zabawy Teatralnej LALUŚ, wyreżyseruje Joanna Łupinowicz, aktorka, reżyser i instruktor teatralny Suwalskiego Ośrodka Kultury; Suwalską Orkiestrę Kameralną poprowadzi jej dyrektor artystyczny – Kazimierz Dąbrowski.

muzyka_smyka_2014_baner_468x60

„MUZYKA DLA SMYKA” to nowy edukacyjny cykl muzyczny Suwalskiego Ośrodka Kultury adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej. Jego założeniem jest uzupełnienie i wzbogacenie wczesnej edukacji muzycznej poprzez umożliwienie dzieciom kontaktu z żywą muzyką prezentowaną na wysokim poziomie w odpowiedniej przestrzeni i akustyce. Połączenie muzyki wykonywanej na żywo ze spektaklem teatralnym pozwala na realizację założenia interdyscyplinarnego kształcenia i pomaga młodym słuchaczom w aktywnym uczestnictwie w widowisku.

Audycje są przygotowywane i wykonywane przez instruktorów teatralnych Suwalskiego Ośrodka Kultury i muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Dostosowane do możliwości percepcyjnych słuchaczy, zróżnicowane pod względem tematycznym, umożliwią poznanie i usłyszenie niemal wszystkich instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej, jednocześnie przypominając klasyczne teksty polskich autorów.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na spektakl przedszkola i szkoły. Badania dowodzą, że muzyka jest doskonałym narzędziem stymulującym wszechstronny rozwój, wzbogaca intelektualnie i duchowo oraz  wpływa na kształtowanie postaw moralnych dzieci. Alfred Tomatis, francuski lekarz zajmujący się wpływem muzyki na człowieka, mawiał: „Ucho nie jest stworzone wyłącznie do słuchania. Ucho stworzone jest do pobudzania mózgu i ciała”. „Muzyka dla Smyka” stwarza znakomitą szansę wzbogacenia wykształcenia ogólnego dzieci i młodzieży wiedzą z zakresu muzyki.

muzyka_smyka_2014_afisz_na_jagody.indd

Kategoria: Archiwum