Koncertowe lato ,,Na Dywaniku u Marii”

Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych “Na Dywaniku u Marii” dobiegł końca. Za nami już wszystkie 7 koncertów. Na dywanowej scenie na placu Marii Konopnickiej zagrało 7 zespołów: Mów, Mniej Więcej, Chicha, Those Who Dream By Day, Mist, Ad Astra, Koniec Listopada.

Jury przeglądu “Na Dywaniku u Marii” nie miało łatwego wyboru. Chęć występu na dywanowej scenie na pl. Marii Konopnickiej zgłosiła rekordowa ilość kapel, które prezentowały wysoki poziom. Ostatecznie jurorzy, którzy dysponowali siedmioma terminami, wybrali zespoły, kierując się tym, by stworzyć spójny i ciekawy program, z uwzględnieniem specyfiki miejsca, charakteru odbiorców, repertuaru i możliwości kalendarzowych zespołów.

“Na Dywaniku u Marii” na placu Marii Konopnickiej zagrały:
wszystkie koncerty o godz. 20:00 | wstęp wolny

14.07 – Mów (Suwałki)

21.07 – Mniej Więcej (Białystok)

Mniej Więcej powstało w myślach nas wszystkich na długo przed rozpoczęciem wspólnego grania. Miało być interesująco, niepowtarzalnie i z niebanalnym przekazem. Do pierwszego wspólnego spotkania doszło w Białymstoku we wrześniu 2013 roku i od tamtej pory budujemy kapelę, w której mamy coraz więcej do powiedzenia.

Skład zespołu: Wojtek – wokal, Marcin – perkusja, Rafał – gitara elektryczna, Paweł – gitara elektryczna, Rafał – gitara basowa

28.07 – Chicha (Ostróda)

04.08 – Those Who Dream By Day (Warszawa)

Those Who Dream By Day są kwartetem wykonującym muzykę w nurcie około post-rockowym. Zespół powstał na początku 2012 roku. Został założony przez dwójkę przyjaciół ze studiów. Zainspirowani podobnymi klimatami muzycznymi, przestrzenią i naturą postanowili stworzyć coś własnego i niezwykłego.

Grając, dajemy ponieść się sennym marzeniom, by nie umknęło nam to, co umyka tym, którzy śnią jedynie nocą

– przedstawiają się muzycy.

Skład zespołu: Karolina Bartkiewicz – gitara elektryczna, Jan Kalinowski – gitara basowa/syntezator, Michał Kaluga – perkusja, Krzysztof Leoniak – gitara elektryczna / karimba

11.08 – Mist (Warszawa)

Zespół powstał w roku 2015. Jest owocem pasji, która połączyła kilkoro przyjaciół. W muzyce tworzonej przez Mist odnaleźć można jazz, soul i blues. Twórczość warszawskiej grupy jest niezwykle przyjemna dla ucha, delikatna i zaserwowana w bardzo przystępny sposób.

Skład zespołu: Monika Dropik – wokal, Michał Herman – kontrabas, Mateusz Żurowski – gitara, Mateusz Pachecka – perkusja, Piotr Podczaski – pianino

18.08 – Ad Astra (Warszawa)

Jesteśmy twórcami muzyki. Przewodnikami emocji, które dzielimy z całym światem. Wierzymy w nieulotność dźwięków, które wysyłamy w przestrzeń.  Tworzymy muzykę, piszemy teksty, ubieramy dźwięki w emocje i chcemy przekazywać je innym.  Jesteśmy po internetowej premierze debiutanckiej płyty.  Każdy z nas ma już wieloletnie doświadczenie z muzyką.  Naszym stylem jest głównie funk & rock, jednak w naszych piosenkach zawieramy różną stylistykę, nie ograniczamy się tylko do jednego gatunku.  Muzyka nasza jest zbiorem wszelkich przemyśleń o życiu, miłości, świecie, przemijaniu. 

Skład zespołu:   
Kinga Goca – wokal, autorka tekstów i muzyki, Aleksander Klewaczew – gitara, wokal, Marcin Małek – klawisze, Piotr Grzegrzółka – bas, autor muzyki, Andrzej Kukla – perkusja

25.08 – Koniec Listopada (Biała Podlaska)

Zespół Koniec Listopada powstał pod koniec 2016 roku. Nasza muzyka oscyluje wokół punk rocka, jednak robimy wszystko, by nie zostać zaszufladkowani. W tekstach poruszamy problemy społeczne, borykamy się z problemami natury psychicznej oraz opowiadamy historie. Niekiedy z sarkazmem, czasem półżartem.

Skład zespołu: Paweł – gitara, głos, Wojtek – gitara, Łukasz – bas, Konrad – perkusja


Dzień po występie na “dywanowej scenie” zespoły Mów (15.07), Mniej więcej (22.07), Mist (12.08) i Ad Astra (19.08) zagrały w BLACK PUB KOMIN.


Tegoroczny przegląd “Na Dywaniku u Marii” to nie tylko muzyka. Specjalnie dla miłośników fotografii ogłaszamy dwa konkursy fotograficzne.

Konkurs na najciekawszą fotografię z koncertów odbywających się w cyklu “Na Dywaniku u Marii”
Wystarczy przyjść na koncert i zrobić zdjęcia, a potem wysłać od 3 do 7 fotografii na adres pawel.bydelski@soksuwalki.eu do 15 września 2017 roku*. Nagroda: voucher na 7m2 wydruku w technice Latex, ufundowana przez producenta fototapet najwyższej jakości drukarnię Xpression.

Konkurs na najciekawszą sesję zdjęciową z przydzielonym zespołem-uczestnikiem “Na Dywaniku u Marii”
Fotografów zapraszamy do zgłoszenia się drogą mailową: paweł.bydelski@soksuwalki.eu. Chętni otrzymają kontakt do wybranego zespołu i będą mogli umówić się na specjalną sesje. Efekty w postaci od 3 do 7 zdjęć będzie trzeba przesłać do Pawła Bydelskiego na powyższy adres do 15 września 2017 roku*. Nagroda: voucher na – 7m2 wydruku w technice Latex, ufundowana przez producenta fototapet najwyższej jakości drukarnię Xpression.
* Przesłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację w kontekście promocji imprezy oraz w celu przeprowadzenia konkursu


Sponsorzy


Kategoria: Archiwum