Na Dywaniku u Marii: AnnBoo Miracle Sound

Cykl koncertów NA DYWANIKU U MARII
ANN BOO MIRACLE SOUND
Piątek, 21.08.2015, godz. 20:00
plac Marii Konopnickiej

Przez całe lato na dywanowej scenie na placu Marii Konopnickiej pojawiają się w piątkowe wieczory zespoły grające najróżniejszą muzykę. 21 sierpnia wystąpi duet – ona i on jako AnnBoo Miracle Sound. Zabiorą Was w podróż o tematyce ROOTS FOLK REGGAE DUB.

Koncerty z cyklu NA DYWANIKU U MARII zostały zapoczątkowane w 2014 roku. W tym roku suwalczanie i turyści w czasie wakacji także będą mieli okazję posłuchać dobrej muzyki w urokliwej scenerii placu Marii Konopnickiej.

Jako pierwsza w 2015 roku na niezwykłej scenie dywanowej zagrała 3 lipca grupa NOXES. Tydzień wcześniej mieli wystąpić FRIENDS OF BLUES, ale koncert tego zespołu został przełożony i ostatecznie można było ich usłyszeć 17 lipca zamiast zapowiadanych wcześniej THE COOKIES.

24 lipca na scenie dywanowej na placu Marii Konopnickiej zagrali bardzo znani, mało znani i kompletnie nieznani muzycy zespołu BROOM. Część muzyków tej grupy wywodzi się z czasów rebelii lat 80-tych ubiegłego wieku i słychać ową rebelię w ich stylu gry. Członkowie zespołu wywodzą się oni z Ełku, Suwałk, Mażuci i Jurkiszek. W programie znalazły się amerykańskie standardy bluesowe we własnych interpretacjach. Lipiec na dywanowej scenie zamknęły grające folk i punk białoruskie DZIECIUKI! A w sierpniu jako pierwszy wystąpił zespół Mniej Więcej.

Przed nami jeszcze dwa koncerty: 21 sierpnia zagra duet AnnBoo Miracle Sound, a 28 sierpnia wystąpi Kapela Czarnoleska.


AnnBoo Miracle Sound

annboo

AnnBooMiracleSound tworzą: TaAnna i Boguś Selekta.

Duet to połączenie riddimu prosto z winylowej płyty w wykonaniu Bogusia z aksamitnym wokalem Ani, która poprzez dub folk i tradycyjne pieśni, reggae old school i inne kombinacje wokalne zabierze Was w świadomą podróż o tematyce ROOTS FOLK REGGAE DUB.

Boguś Selekta (Bogusław Wróblewski) – pochodzący z Suwalszczyzny DJ, selektor, dubowy wojownik, miłośnik muzyki i kultury reggae/dub, organizator imprez spod znaku DUB REGGAE CULTURE. Od młodzieńczych lat związany z tak zwaną kulturą niezależną. Od ponad 5 lat wspólnie z RudiFarim tworzą muzyczny projekt GROWING SOUND, gdzie usłyszeć można najnowsze wydawnictwa DUB/REGGAE. Jego selekcje proponują zawsze świadomy przekaz prosto z winylowych płyt.

TaAnna( Anna Poniatowska) – wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, szamanka, filolog, z pasji filozof. Od wielu lat z zamiłowania mieszkająca na wsi (Przystań Filipiny) z rodziną i inwentarzem żywym; jeszcze zaś dłużej funkcjonująca w szerokim kręgu różnorodnych muzycznych inspiracji – od rodzinnych śpiewów przy ognisku, bębnogrania, śpiewów tradycyjnych do klimatu imprez reggae/ragga/hiphop/dub. Oprócz melodii płynących prosto z serca kładzie nacisk na propagowanie samorozwoju, samopoznania, świadomego życia w “unity in diversity” (Kaypacha). Z tą intencją powstają wszelkie jej projekty muzyczne.


Patroni medialni:

suwalki24suwalkiinfo_logo_zawsze takielogo_suwalszczyzna_netsuwalkingpl-bez-slogan-v1

na_dywaniku

Kategoria: Archiwum