“Na dywaniku u Marii”: Swiernalis

Jego utwór “Sierść” szybko po wydaniu zaznaczył swoją obecność w świecie polskiej muzyki. W jego muzyce i tekstach można odnaleźć jego życiorys. Słychać nocne przygody, rozstania, miłości i inne zdarzenia, które składają się na całość życia. 

„Na dywaniku u Marii” – Swiernalis
Piątek, 12.08.2016, godz. 20:00

plac Marii Konopnickiej

SWIERNALIS to 27-letni elegant-nihilista. Znany przedtem jako Lord & the Liar. Wydał właśnie pierwszy singiel “Sierść” w prestiżowym wydawnictwie Kayax.

Jego życie to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty, jak i opowieści snute niskim głosem podczas koncertów.

Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty, które opisują różne etapy jego życia – kłótnie z kobietami, nocne przygody,
stanowiące tło dla barwnego opisu społeczeństwa. Od czasów szkolnych nie przepada za pracą w grupie, dlatego gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, choć w domu ma także trąbkę i dwa akordeony.

Muzycznie można by przypisać SWIERNALISA do kilku gatunków, ponieważ wymyka on się wszelkim kategoryzacjom. Stworzone przez niego aranżacje, zawierające ogromne pokłady nostalgii, uległy transformacji w ciemnym studiu nagraniowym, ukrytym w pewnej z łódzkich piwnic za pomocą Pawła Cieślaka.
Swiernalis


KOLEJNE KONCERTY „NA DYWANIKU U MARII” – 2016

na dywaniku_2016

Kategoria: Archiwum