Nagrody Julii wyśpiewane!

Pasmem sukcesów kończy się ten rok dla Julii Markowskiej, wokalistki Studia Piosenki Świetlik, działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Emila Kulbackiego. Na II Ogólnopolskich Spotkaniach Laureatów Festiwali Piosenki “Klucz do Sukcesu” w Iłowie wyśpiewała aż trzy nagrody główne. 

W Iłowie Julia Markowska zdobyła pierwsze miejsce i Złoty Klucz w kategorii 11-13 lat, Nagrodę Specjalną II stopnia oraz nominacje do udziału w międzynarodowych festiwalach wokalnych w Grecji, we Włoszech i w Bułgarii.
 
Wcześniej, 20 listopada na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Polska Muzyka lat 60, 70 i 80” w Szczytnie zajęła trzecie miejsce. Wyróżnieniami zakończyły się występ Julki w Finale 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie, 10 listopada oraz na VIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Debiut” w Siedlcach, 17 października.
 
Julia ma jedenaście lat, w Studiu Piosenki Świetlik śpiewa od czterech. Wielokrotnie prezentowała swój talent podczas imprez miejskich jak Jarmark Kamedulski czy Wigilia Miejska oraz z okazji Dnia Dziecka. Julię Markowską i jej koleżanki ze Studia, nagrodzone ostatnio m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Tetri Tolia w Batumi (Gruzja) usłyszymy wkrótce na przedświątecznym XI Świetlikowym Kolędowaniu w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury, 19 grudnia o godzinie 19.00.

Kategoria: Archiwum