Przegląd Twórczości Dziecięcej 2015: Wystawa, nagrody, wyróżnienia

Pracownia plastyczna CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny zorganizowała Przegląd Twórczości Dziecięcej 2015. Tym razem tematem konkursu były zwierzęta z obrazów Alfreda Wierusza-Kowalskiego.

Wręczenie nagród laureatom i podsumowanie konkursu odbyło 14 listopada 2015 roku w galerii “Na marmurach” SOK. Wystawę prac można oglądać do 15 stycznia 2016 roku.

Jury w składzie Andrzej Zujewicz (przewodniczący), Barbara Osewska i Lucyna Staszkiewicz (członkowie) nagrodziło i wyróżniło młodych artystów w czterech kategoriach wiekowych. W sumie przyznano 12 nagród i 13 wyróżnień za kreatywność, ciekawą interpretację tematu z zastosowaniem różnych technik malarskich i rysunkowych.

LISTA NAGRODZONYCH i WYRÓŻNIONYCH W III PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ 2015 – KLIKNIJ!

Do wystawy, którą można oglądać od 14 listopada 2015 roku do 15 stycznia 2016 roku, zakwalifikowano 100 prac spośród ponad 850 nadesłanych.

FOLDER III PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ 2015 – KLIKNIJ!

Przeglad_Dziedziecej_Tworczosci_2015_katalog.indd


 

ZAPOWIEDŹ PRZEGLĄDU:

wilk_szary_M

Twórczość Alfreda Wierusza-Kowalskiego jest znana zapewne wszystkim dzieciom na Suwalszczyźnie. Jego obrazy przedstawiające wilki i sceny z końmi są rozpoznawalne w wielu zakątkach świata. Rok 2015 jest obchodzony w Suwałkach jako rok Alfreda Wierusza Kowalskiego. Z tej okazji w naszym mieście powstał mural na jednym z budynków przy ulicy imienia artysty.

My natomiast chcemy zaprosić Was do udziału w konkursie plastycznym, aby w ten sposób uczcić jego wielki talent. Temat konkursu jest związany ze zwierzętami, które malował Alfred Wierusz-Kowalski. Namalujcie lub narysujcie więc te najbardziej znane i najczęściej pojawiające się na jego obrazach. Możecie na swój sposób zinterpretować temat, mile widziana jest swoboda twórcza i pomysłowość. Możecie odwiedzić najbliższą stadninę koni i tam na żywo namalować konie, możecie wybrać się w plener i spróbować odszukać wilcze ślady. Inspiracji jest wiele… Korzystajcie z nich.

agata_M


PRZYJMOWANIE PRAC ZAKOŃCZONE!

Prace należy przesłać do 26 października 2015 roku na adres: Suwalski Ośrodek Kultury, pracownia plastyczna CENTRUM, 16-400 Suwałki, ul. Noniewicza 71

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5. do 15. roku życia. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych (5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat). Każdy może wysłać jedną pracę w formacie A4 lub A3 (malarstwo lub rysunek).

PRZEGLĄD DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI 2015 – REGULAMIN


 okladka_M

Kategoria: Archiwum