Natchnienie Teatru Lustro. Spektakl familijny

Pobudzająca wyobraźnię i zabawna opowieść z udziałem niezwykłych postaci o tym, jak odnaleźć natchnienie. Czy artystka odnajdzie wenę twórczą? Czy namaluje obraz, który oczaruje widownię? I czy mogą w tym pomóc Anioł i Diabeł? Tego dowiecie się ze spektaklu Teatru Lustro – zapraszamy widzów od lat 7 do 107!

25.02.2022, godz. 17.00
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | rezerwacja miejsc (tel. 87 566 42 11), decyduje kolejność zgłoszeń
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym
zamów transport door-to-door>>

Teatr Lustro zaprasza widzów do pracowni malarskiej na spotkanie z artystką malarką, aktualnie w twórczej rozterce. Pracuje nad nowym obrazem i poszukuje weny. Odwiedza ją Dyrektor Galerii, który nie jest zadowolony z efektów jej pracy. Nad malarką wiszą czarne chmury, a na horyzoncie majaczy wizja zamknięcia pracowni. Pojawia się jednak szansa, która może uratować malarkę z kryzysu. Ma stworzyć obraz, który zachwyci wszystkich! Artystka ma czas do świtu aby odmienić swój los. Niespodziewanie malarkę odwiedzają diabeł i anioł. Jaki ślad te dwa przeciwstawne światy pozostawią na płótnie? Czy artystka odnajdzie natchnienie, czy namaluje ona obraz, który zachwyci widownię?

Spektakl „Natchnienie” jest adaptacją scenariusza „Anioł, malarz i diabeł” Jerzego  Rochowiaka. Spektakl adresowany jest do widzów w wieku od lat 7 do 107.

Twórcy: Jerzy Rochowiak – autor, Grażyna Karp-Filipowicz – adaptacja, reżyseria, Zbigniew Karp – opracowanie muzyczne, Emil Kulbacki – aranżacje muzyczne, Halina Mackiewicz – scenografia, Olga Wielogórska – kostiumy
Dariusz Sala – opracowanie techniczne oraz obsługa dźwięku i świateł.

Obsada:
Malarka: Gabriela Truchan – Malarka
Wiktoria Pachutko / Jakub Dolistowski – Diabeł
Barbara Ciszewska / Zofia Chalecka  – Dyrektor
Lena Sokołowska / Barbara Ciszewska – Anioł
Maria Trocka – Modelka I
Gabriela Leśniewska – Modelka II
Martyna Chmielewska – Modelka III
Julia Chmielewska – Modelka IV

Zdjęcia: Kamil. D. Jutkiewicz


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Kategoria: Archiwum