Naturalnie w Galerii Chłodna 20. Wystawa malarstwa Andrzeja Zujewicza 20 lat po dyplomie

20 lat minęło od momentu, gdy Andrzej Zujewicz obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Kunza na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Naturalnie, że z tej okazji w Suwalskim Ośrodku Kultury, gdzie Andrzej Zujewicz zajmuje się wystawiennictwem w kilku galeriach, musiały zostać zaprezentowanego jego prace. Wystawę “Naturalnie” można oglądać do 25 czerwca 2017 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 (ul. Noniewicza 71).

Zupełnie naturalnie zrodził się pomysł wystawy prezentującej mój dwudziestoletni dorobek malarstwa plenerowo-pejzażowego. Naturalnie, czyli bez specjalnego wymyślania, kombinowania, wydumanych idei, niezrozumiałych przesłań, filozoficznych wywodów.

Naturalnie, bo w zgodzie z naturą, w pokorze wobec niej, bez sztuczności. Naturalnie, bo realistycznie, normalnie, tak jak widzimy – tak jak ja widzę. Mamy oto obrazy z różnych lat, malowane na plenerach malarskich i inspirowane różnego rodzaju większymi i mniejszymi wyprawami samochodowo-rowerowo-pieszymi po Suwalszczyźnie, województwie i okolicy w moim miejscu zamieszkania, czyli Żubrówce Starej.

Naturalna jest też chęć pokazania kolekcji, w której znalazła się zdecydowana większość obrazów prezentowanych na wystawie – kolekcji, której właścicielami są Pani Ewa Czauderna i Pan Andrzej  Stępkowski z Cieszyna. Im też należą się szczególne podziękowania za możliwość użyczenia prac do niniejszej wystawy oraz przychylność i pomoc w jej organizacji.

Naturalnie, że wystawa pokazana będzie w Suwałkach, bo to jest miejsce bardzo bliskie artyście z racji aktualnego miejsca zamieszkania i naturalnie, że mieszkańcy południa Polski będą mogli ją zobaczyć – z racji miejsca urodzenia artysty.

W ferworze zwariowanego, chaotycznego świata naturalnie, że pragniemy odrobiny oddechu, zapomnienia, normalności i naturalności. Temu ma służyć obecna wystawa. Naturalności zatem życzę wszystkim oglądającym.

Andrzej Zujewicz

Wernisaż wystawy

Fot. Piotr Kopciał

Fot. Szymon Jasionowski

Kategoria: Galerie