Charleston z Iryną Popovą. Część 2.

#ZostanwdomuzSOK Zapraszamy na kolejny tutorial przygotowany przez instruktorów SOK. Autorski mini kurs energetycznego charlestona poprowadzi Iryna Popova, doświadczona instruktorka Studia Tańca Radość. Poziom kursu jest podstawowy, idealny dla początkujących. Można tańczyć w parach i solo. 

kanał YouTube i profil Facebook

Charleston (swing) to żywiołowy amerykański taniec towarzyski popularny w latach dwudziestych i trzydziestych XX w., metrum 4/4, rytm synkopowany, tempo żywe. Idealny do tańczenia również solo. Nasz mini kurs składa się z czterech filmów z prostym instruktażem krok po kroku.

Lekcja druga: rozwijanie pracy nóg. Wprowadzamy ćwiczenia wzmacniające mięśnie i ścięgna nóg, następnie poszerzamy zakres ruchu swingującego.

Lekcję pierwszą można obejrzeć TUTAJ >>

Studio Tańca RADOŚĆ działa w Suwalskim Ośrodku Kultury od 2015 r. W programie zajęć: podstawy tańca, taniec klasyczny i nowoczesny, rytmika i akrobatyka oraz występy w autorskich produkcjach SOK. Więcej >> 

Iryna Popova jest utytułowanym doświadczonym pedagogiem tańca i choreografem. W 2011 roku została uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej”. W Suwalskim Ośrodku Kultury prowadzi stałe zajęcia oraz warsztaty taneczne, tworzy choreografię do wielu miejskich imprez, wydarzeń oraz spektakli muzyczno-tanecznych i teatralno muzycznych, m.in.: „Królowej śniegu”, „Alicji w krainie czarów”, „Zuzi i przyjaciół”, „Doktorka Honorka.” Jest dwukrotnym laureatką nagrody miasta Suwałki 2016 i 2018 w dziedzinie kultury za osiągnięcia w edukacji tanecznej dzieci i młodzieży oraz promocji młodych artystów na międzynarodowych festiwalach tanecznych. Jest członkiem jury międzynarodowych festiwali i konkursów, takich jak m.in.: Muszelki Wigier i Adriatik Baltik Suwalki.

#ZostanwdomuzSOK, a inspiracji na kreatywne spędzanie wolnego czasu szukajcie na naszym YouTube i Facebooku. Pracujemy nad nowymi pomysłami – wkrótce pojawią się kolejne filmy!


 

Kategoria: Edukacja, Wydarzenia nadchodzące