Filmowe arcydzieło z muzyką na żywo

Nieme arcydzieło sztuki filmowej w nowym wymiarze – z dźwiękiem. I to dźwiękiem na żywo. Dzięki Niemy Movie będzie można przekonać się, jak naprawdę brzmi hrabia Nosferatu…

“NOSFERATU – SYMFONIA GROZY” – film z muzyką i dubbingiem na żywo
w wykonaniu Niemy Movie

Piątek, 23.09.2016, godz. 19:00
Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Projekcja w ramach FESTIWALU FANTASTYKI PORTAL PÓŁNOCNY WSCHÓD. Sprawdź, co jeszcze się wydarzy >>>

“Nosferatu – Symfonia grozy” (1922)
reż. Friedrich Wilhelm Murnau

Tajemniczy hrabia Orlok chce kupić w Wiborgu kamienicę. Thomas Hutter, młody agent nieruchomości, wyrusza do jego zamku w Karpatach, aby podpisać umowę. Hrabia okazuje się wampirem i nie dość, że sprowadza do Wiborga plagę, to jeszcze szczególnie interesuje się młodą żoną Huttera.

Film Friedricha Wilhelma Murnaua oparty na “Draculi” Brama Stokera, jest jednym z pierwszych horrorów w historii kina, jednym z najważniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu i sztuki filmowej w ogóle.

Pomimo upływu lat od premiery, nieme, ekspresjonistyczne arcydzieło F.W. Murnau pozostaje w swoim gatunku.


Niemy Movie

Niemy Movie to czterech muzyków i aktor, wykonujących na żywo muzykę i dubbing do niemych filmów. Filmy w naszej interpretacji nabierają kolorów i humoru: ilustrujemy je muzyką w wielu stylach, postacie obdarzamy indywidualnymi głosami. Każdy z członków zespołu jest multiinstrumentalistą, poruszamy się swobodnie w różnych konwencjach, od klasyki po rozrywkę, od teatralnego patosu po kreskówkowy slapstick. Zmieniamy instrumenty w trakcie filmu, lektor na jednym oddechu naśladuje Króla Kier i Alicję, a efektem jest mozaika barw i emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie.

O naszej wszechstronności świadczy różnorodność repertuaru: są w nim filmy przygodowe, horrory, komedie, dramat, formy krótko- i pełnometrażowe. Z zamiłowania do kina i muzyki stale rozszerzamy repertuar o nowe filmy, szukamy inspirujących “dzieł osieroconych”, których projekcja nie wiąże się z naruszeniem praw autorskich. Nasze pokazy doceniła publiczność i organizatorzy wielu wydarzeń, także na prestiżowych festiwalach i w renomowanych obiektach kulturalnych.

Skład Niemy Movie:
Wojtek Błażejczyk
– gitara, małe instrumenty – gitarzysta, absolwent kompozycji i reżyserii dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, obecnie jest tam asystentem
Jakub Bruszewski – gitara basowa, pad, pętle – basista kilku warszawskich zespołów, perkusjonalista, nauczyciel j.angielskiego – czasem człowiek, absolwent KJS na UW.
Maciek Zych – saksofon, EWI (electronic wind instrument), instrumenty klawiszowe – absolwent Akademii Muzycznej na wydziale Reżyserii dźwięku
Maciek Więckowski – tekst i dubbing – aktor teatralny i dubbingowy, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie.
Janek Jędrzejczyk – instrumenty klawiszowe, odgłosy – pianista, realizator dźwięku, muzyk kilku warszawskich zespołów, absolwent filozofii.

Więcej informacji o zespole na: www.niemymovie.com

afisz_nosferatu

Kategoria: Archiwum