“Noe” ratuje świat przed zalewem dźwięków. Piękny spektakl muzyczny dla dzieci w SOK

Żyrafa-fortepian, kangur-kontrabas, słoń-suzafon i kilka innych zwierząt-instrumentów. Oraz muzyk, który szuka ratunku dla świata zalewanego chaosem dźwięków. Piękny spektakl muzyczny “Noe”, oryginalnie zrealizowaną historię z pięknymi rekwizytami, został zaprezentowany w SOK w ramach cyklu Spotkań Teatralnych Za Kurtynką.

Walny-Teatr opowiedział z czułością młodym widzom historię szaleńca, który sprzeciwia się swoim czasom wieszczy koniec, szukając ratunku w dźwiękach i działaniach obnażonej wyobraźni. Nie ufa blaskom tego świata i buduje swój własny świat, przeczuwając Apokalipsę. Podobnie jak biblijny Noe buduje Arkę – koncert, a może raczej zespół muzyczny, złożony z samych zwierząt, który ma go uchronić przed powodzią – zalewem dźwięków tego świata. Gdy przychodzi potop, orkiestra grając, tworzy Arkę, która ratuje wszystkich muzyków, włącznie z Noem i jego sceptyczną, wątpiącą w męża, żoną.

Interaktywne widowisko, podczas którego nie nudzą się ani zafascynowane pięknymi i oryginalnymi instrumentami dzieci, ani ich rodzice.

Kategoria: Galerie