Nowe miejsce na kulturalnej mapie Suwałk

Wystawą rzeźb i instalacji zatytułowaną “Wokół Czarnej Hańczy” artystów związanych z Suwalszczyzną i pograniczem polsko-litewskim zainaugurowała działalność Galeria Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury, urokliwie położona na nadhańczańskich bulwarach. 

Oficjalne otwarcie budynku Starej Łaźni odbyło się w piątek, 17 lipca. Długo czekaliśmy na tę chwilę, ale jesteśmy przekonani, że było warto. Za ciepłe przyjęcie i docenienie ogromu pracy dziękujemy wspierającym inwestycję władzom samorządowym, władzom województwa podlaskiego, wykonawcom, przedstawicielom duchowieństwa i zaprzyjaźnionym mediom, ale przede wszystkim suwalczanom, z myślą o których powstały nowe przestrzenie w Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Mamy nadzieję, że odrestaurowana łaźnia będzie tętniła życiem, że będziecie Państwo z dumą pokazywać ją swoim gościom i często nas odwiedzać.

Warto obejrzeć zarówno pięknie odrestaurowany budynek, ale wypełniająca przestrzeń wystawę rzeźb i instalacji dziesięciorga artystów związanych z Suwalszczyzną i pograniczem polsko-litewskim Polski i Litwy. Na dwóch kondygnacjach galerii można oglądać prace Jana Bohdana Chmielewskiego (zm. 2014 r.), Algisa Kasparaviciusa, Alojzego Nawrata (zm. 2016 r.), Elżbiety Pietras, Andrzeja Strumiłły (zm. 2020 r.), Jana i Rafała Strumiłłów, Wiesława Szumińskiego, Olgi Wielogórskiej oraz Tomasa Vaicaitisa. 

Fot. Zbigniew Stelmaszek

Kategoria: Galerie