O Złotą Podkowę Pegaza: Rafał Domagała z Grand Prix. Sukces monodramistek z Suwałk

Zakończyły się XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza” (10-13 grudnia 2016). Grand Prix trafiło do Rafała Domagały z Białegostoku za spektakl “Amor Omnia Vincit” w reżyserii Jacka Dojlidki. Jury przyznało też kilka innych nagród i wyróżnień. Wśród laureatów znalazły się aktorki z Suwałk.

Na jury w składzie:
Jolanta Juszkiewicz (przewodnicząca)
Wiesław Geras
Tomasz Miłkowski
Jakub Biegaj
Maros Krajčovič

największe wrażenie zrobiła prezentacja Rafała Domagały. Monodramista z Białegostoku otrzymał Gran Prix XIII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza” za spektakl “Amor Omnia Vincit”.

_DSC4835

Rafał Domagał “Amor Omnia Vincit” (fot. Piotr Kopciał)

Jury przyznało też nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dorosłych i młodzieży. Protokół obrad jury XIII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza” >>>

Wśród dorosłych aktorów najlepsza była Iga Jambor-Skupniewicz ze spektaklem “Mamusiu, co to za ptaszek”. Drugie miejsce przyznano Jozefowi Bajnokowi ze słowackiej Kremnicy za monodram “Przeżyłem cud”, a trzecie zajęły wspólnie “Marina” w wykonaniu Olgi Belowej z Rezekne na Łotwie oraz “Mamy problem” Magdaleny Bochan-Jachimek. Jury wyróżniło także Jaroslava Janička za monodram “Lekarz ogólny”.

_DSC4621

Iga Jambor-Skupniewicz “Mamusiu, co to za ptaszek” (fot. Piotr Kopciał)

W kategorii młodzieżowej najlepsza okazała się suwalska monodramistka Martyna Kleszczewska w spektaklu “Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Drugie miejsca jury przyznało Marii Nagyovej za “Babcię” oraz Aleksandrze Łazarskiej, kolejnej przedstawicielce Suwalskiego Ośrodka Kultury, za monodram “Czy można żyć bez miłości” w reżyserii Jolant Hinc-Mackiewicz. Wyróżnienie otrzymał Sebastian Figat z Warszawy za spektakl “Hłasko i…”.

_DSC5004

Martyna Kleszczewska “Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir” (fot. Piotr Kopciał)


GALERIE ZDJĘĆ Z XIII OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ Z MONODRAMEM

I dzień
II dzień
III dzień
IV dzień (zakończenie)


Patronat honorowy

UM_prezydent

Mecenas Festiwalu
reso

Partner
logos

Patronat medialny

  TVP3_Bialystok_podstradio5niebywalesuwalki24kuriersuwalskisuwalkiinfo_logo dwutygodnik   

Kategoria: Archiwum