ODWOŁANE | Olga Wielogórska. Czwartkowe spotkania ze sztuką

Zapraszamy na spotkanie z Olgą Wielogórską – pochodzącą z Suwałk rzeźbiarką, malarką i graficzką. Artystka w rozmowie z Haliną Mackiewicz opowie o procesie twórczym, inspiracjach, ulubionych technikach i dziełach, które powstają w Pracowni Ceramiki i Grafiki Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Czwartek, 3.12.2020, godz. 17.00
UWAGA! wydarzenie odwołane

Z przyczyn niezależnych od organizatora wydarzenie zostało odwołane. O kolejnym terminie będziemy informować na bieżąco. 

Olga Wielogórska Urodziła się 5 marca 1977 roku w Sejnach. W 1992-1996 roku ukończyła liceum ogólnokształcące o profilu ekologicznym w Suwałkach. W 1999 r. ukończyła Małopolski Uniwersytet Ludowy we Wzdowie jako instruktor rękodzieła ludowego. W roku 2006 ukończyła studia dzienne magisterskie na kierunku edukacja artystyczna na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie; dyplom z grafiki warsztatowej uzyskała w pracowni prof. Andrzeja Pietscha. Po studiach pracowała przez dwa lata w Katedrze Grafiki na stanowisku pracownika technicznego. Żyje i tworzy na Suwalszczyźnie. Rzeźbi w kamieniu polnym, tworzy ilustracje do książek, jest autorką projektów i wykonawcą statuetek oraz rzeźb w przestrzeni miejskiej Suwałk, prowadzi warsztaty, uczestniczy w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Norwegii, na Litwie, Białorusi oraz w Polsce. Stale zdobywa nowe umiejętności nie tylko jako artysta, lecz także jako animatorka społeczno-kulturalny oraz rękodzielniczka. Uczestniczka warsztatów zamierającej gwary suwalskiej i tkactwa dwuosnowowego. Stara się nauczyć dawnych technik, by przekazywać je dalej oraz twórczo wplatać w teraźniejszość. Poszukuje tego, co może ubogacić i uwrażliwić odbiorców na piękno, tradycję oraz zamierające wartości humanistyczne. Więcej tutaj>>

Artystka prowadzi również zajęcia ceramiczne w ramach Pracownia Ceramiki i Grafiki Suwalskiego Ośrodka Kultury. Więcej o pracowni Tutaj >>

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące