Otwarcie Kawiarni Artystycznej w SOK

W poniedziałek, 6 grudnia, Suwalski Ośrodek Kultury i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy “Prolog” prowadzona przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów serdecznie powitali gości w nowo otwartej Kawiarni Artystycznej w SOK. Nowa kawiarenka cieszyła się świetną frekwencją. Otwarciu towarzyszył koncert, m.in. kapeli ZPiT Suwalszczyzna. Jest to miejsce niezwykłe, bo prowadzone przez niezwykłych ludzi – osoby w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami – uczniów Prologu. 
W menu dobra, profesjonalnie zaparzona kawa, herbata w niebanalnych smakach, pyszne, domowe ciasta oraz chwila oddechu, zatrzymania się na rozmowę i uśmiech.
Działanie Kawiarni ma na celu usamodzielnianie oraz aktywizację zawodową młodych ludzi, wspieranie ich umiejętności społecznych i samodzielności. Uczniowie “Prologu” ukończyli profesjonalne szkolenia baristyczne i kelnerskie, dzięki którym mogą świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie.
Ponieważ jest to inicjatywa społeczna, kawiarnia będzie czynna podczas imprez i wydarzeń organizowanych i współorganizowanych przez SOK.
 

Fot. Kamil Jutkiewicz

Kategoria: Galerie