Otwieramy się! Odwiedź SOK Noniewicza 71

Uroczyste otwarcie budynku SOK przy ul. Noniewicza po rewitalizacji odbędzie się w walentynkowy weekend. Mamy nadzieję, że będzie to miły prezent dla wszystkich zakochanych… w kulturze. Zapraszamy na trzy dni z muzyką – zagramy aż sześć koncertów! Wystąpią lokalne zespoły oraz goście spoza Suwałk. W programie także wernisaż dzieł blisko czterdziestu suwalskich artystów.

14-16.02.2020
SOK, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny

Uroczyste otwarcie Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Teofila Noniewicza odbędzie się w walentynkowy weekend 14-16 lutego. Mamy nadzieję, że to będzie miły prezent dla wszystkich mieszkańców Suwałk zakochanych… w kulturze. Zapraszamy na trzy dni doskonałej muzyki. Wystąpią zespoły z Suwałk i okolic oraz zaprzyjaźnieni goście spoza miasta.

Oficjalne uroczystości zaplanowano na piątek w południe. Tego samego dnia o godz. 18.00, w nowo otwartej po remoncie Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 odbędzie się wernisaż IV Suwalskiego Salonu Sztuki – obszernej zbiorowej wystawy prac artystów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną. Zaprezentujemy aktualne dokonania blisko 40 czynnych artystycznie malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników oraz fotografików z miasta i regionu.

Po wernisażu zapraszamy na wieczór z muzyką. Zaczynamy o godz. 19.00 mocnym uderzeniem – w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni klubowej odbędą się koncerty zespołów PROFORMA z Olsztyna i rockowo-bluesowego BANG ON! BLUES. Muzycznie i bardzo różnorodnie będzie już do końca weekendu. W sobotę wieczorem zapraszamy na koncerty zespołów PIANO BLUES BAND oraz NOCNY PATROL. Niedzielny wieczór spędzimy razem z muzyką zespołu MUV oraz grupy DRESZCZ. Weekendowe koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00, wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące otwarciu jest nieodpłatny.

Budynek jest zlokalizowany w zabytkowym centrum Suwałk. Powstał w II połowie XIX w. na potrzeby kulturalno-społeczne. Przed pierwszą wojną światową mieścił się tam Klub Rosyjski, w czasie wojny niemiecki klub podoficerski. W okresie międzywojennym działał klub Reduta, w którym organizowano koncerty i wstawiano przedstawienia. Po drugiej wojnie światowej w budynku mieściły się między innymi kino Merkury oraz klub Suwalszczyzna, które szczególnie zapisały się w pamięci suwalczan jako swoiste centra życia kulturalnego miasta. W końcu lat 70. w budynku rozpoczął działalność Wojewódzki Dom Kultury. W latach 90. działał tam Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki – do połączenia z Młodzieżowym Domem Kultury i powołaniem w 2012 roku Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Dzięki kompleksowej modernizacji obiekt SOK przy ul. Noniewicza zyska nowe, istotne w rewitalizowanym obszarze Suwałk, funkcje społeczne. Obok działań kulturalnych będą się tam odbywały zajęcia edukacyjne w pracowniach artystycznych: muzycznej, teatralnej, plastycznej, dziedzictwa kulturowego i ceramiki oraz warsztaty, ale również spotkania, debaty, wystawy i koncerty. Działania, adresowane do wszystkich suwalczan, nie będą miały charakteru komercyjnego. Remont i modernizacja budynku przy ul. Noniewicza była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji wyniósł blisko 7 milionów złotych.  

Sponsorzy koncertów otwarcia:

oraz Bar AIDA


PROFORMA to olsztyński Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej. Piętnaście oryginalnych głosów łączących miłość do muzyki, kreatywność i muzyczną pasję. Mają na koncie setki zaśpiewanych utworów, dziesiątki autorskich aranżacji, kilkanaście dużych projektów koncertowych i fonograficznych z udziałem wybitnych artystów i ponad pięćset koncertów. Założycielem i dyrygentem jest suwalczanin Marcin Wawruk.

BANG ON! BLUES to blues-rockowy projekt doświadczonych muzyków pochodzących z naszego regionu. Są to: laureat telewizyjnego show Mam Talent! Piotr Karpienia, dyrektor Suwałki Blues Festival Bogdan Topolski, Rafał Lemieszko i Piotr Mikulski. Występowali między innymi w Polsce, Irlandii, Francji, Niemczech, Czechach, Rosji, na Litwie, Łotwie, Szwecji i w Norwegii.

PIANO BLUES BAND Suwalski zespół znany między innymi z występów na Suwałki Blues Festival. W repertuarze grupy znajdziemy autorskie kompozycje lidera zespołu Krzysztofa Krzesickiego oraz standardy bluesowe i jazzowe.

Zespół Muzyki Rozrywkowej NOCNY PATROL to piątka uzdolnionych chłopaków z Suwałk i okolic, których połączyła miłość do muzyki. Grają największe hity muzyki pop, rock, disco polo oraz klasyka polskiej muzyki rozrywkowej w ambitnych aranżacjach. Energetyczni i żywiołowi, mają świetny kontakt z publicznością.

MUV to piątka muzyków z Suwałk i okolicy lubiących razem grać. Mówią o sobie, że płyną przez życie z dźwiękiem i takie właśnie są ich koncerty – pełne muzyki i emocji. Muzycznie obracają się w kręgu rocka, funku, reggae i drum’n bassu, ale są otwarci na spontaniczne pomysły.

DRESZCZ suwalska grupa grająca przeboje światowych gigantów bluesa, utwory Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej oraz autorskie kompozycje lidera Tomasza Kierejszy. Zespół trzykrotnie znalazł się w line-upie Suwałki Blues Festival. Bardzo aktywni koncertowo w Polsce, gościli na największych festiwalach bluesowych na Litwie i we Francji.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum