Party Teatru Scena Główna Handlowa

Spektakl oparto na twórczości wybitnego brytyjskiego dramatopisarza Harolda Pintera w reżyserii i dramaturgii Jerzego Łazewskiego. Scenariusz powstał na kanwie dramatów “Przyjęcie”, “Nowy ład świata”, “Górski język”, “Noc” oraz “Zdrada”. Przedstawienie w przewrotny sposób czerpie inspirację również z klasyki broadwayowskiego musicalu. Wstęp wolny!

Sobota, 7.04.2018, godz. 17:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – do odbioru w kasie SOK do 3.04 | liczba miejsc ograniczona
UWAGA! BRAK MIEJSCÓWEK.

W tym pełnym ostrego humoru przedstawieniu poznajemy uczestników eleganckiego przyjęcia. Przysłuchując się ich dystyngowanym rozmowom odkrywamy, iż pod pozornie niewinną błahą powierzchownością kryją się złowrogie tajemnice. Abstrakcyjne dialogi z czasem nabierają niepokojąco bliskich nam znaczeń. Osadzone w bliżej nieokreślonej rzeczywistości absurdalne sytuacje okazują się niebezpiecznie znajome. Polityka jest tu zaledwie mglistym kontekstem, zdrada – subiektywną definicją, wolność – umowną ideą. „Party” w podstępny sposób zadaje widzowi niewygodne pytania o moralność i hipokryzję. Zmusza nas do przejrzenia się w krzywym zwierciadle odrealnionego świata i nie pozwala pozostać obojętnym.

Reżyseria i dramaturgia: Jerzy Łazewski
Asystentki reżysera: Aleksandra Mroz, Małgorzata Jabłońska
Kostiumy i scenografia: Hanna Mrozowska
Kierownictwo muzyczne: Bartłomiej Hać
Reżyseria świateł: Witold Kaczkowski
Plakat: Marta Chmielarz
Obsada: Kornela Bagińska, Nicole Czaplińska, Agata Daniluk, Małgorzata Jabłońska, Ola Kowalczyk, Wiktoria Kowalska, Małgorzata Maksimowicz, Ola Mroz, Agnieszka Wereszczyńska, Wiktoria Wysocka, Marta Zajder, Przemysław Bawół, Dorian Dymek, Bartłomiej Hać, Dymitr Hryciuk, Jan Jakaczyński, Łukasz Kucharski, Mateusz Zagórski, Kacper Ziewiec

Rekomendowany wiek widza – powyżej 16. roku życia.


Teatr Scena Główna Handlowa założyła w 2008 roku grupa pasjonatów – studentów Szkoły Głównej Handlowej. Wsparcie artystyczne i merytoryczne zapewnił Teatr Konsekwentny, czołowy teatr warszawskiej sceny niezależnej. Reżyserem i instruktorem został Jerzy Łazewski, aktor i wybitny specjalista w dziedzinie kultury żywego słowa. W czasie swojej 10-letniej działalności Teatr SGH przygotował tytuły zarówno lekkie i komediowe, jak i czerpiące z najwybitniejszych utworów tragicznych, pełne rozmachu spektakle wieloobsadowe oraz kameralne etiudy. Nieobce nam są elementy musicalu, poezji śpiewanej, tańca ludowego, commedii dell’arte. Nie boimy się poruszać ważnych, nierzadko kontrowersyjnych tematów społecznych, egzystencjalnych, politycznych. Jednak w przeciwieństwie do wielu teatrów akademickich, z radością, zaangażowaniem i rozmachem przygotowujemy spektakle dowcipne, optymistyczne i przyjemne w odbiorze. Zawsze jednak nadrzędną wartością jest szacunek do widza i rzetelne przygotowanie przedstawień.

Kategoria: Archiwum