Piękno i pasja. Wystawa prac Jadwigi Tylendy

Wizyta w Galerii Jednego Obrazu SOK będzie okazją do podziwiania prac Jadwigi Tylendy – pedagożki, animatorki kultury i instruktorki tańca. Przez blisko trzydzieści lat aktywnie działała na rzecz rozwoju kultury w mieście i regionie, podejmując się wielu twórczych wyzwań. Kochała śpiew i taniec. Prywatnie jej pasją było rękodzieło artystyczne, szczególnie haft.

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa czynna od 12.11.2021 do 31.12.2021

Jadwiga Tylenda – pedagożka i animatorka kultury pracująca w Suwalskim Ośrodku Kultury. Była dyplomowanym nauczycielem, instruktorką tańca, choreografem. Przez blisko trzydzieści lat działała na rzecz rozwoju kultury w mieście i regionie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Za swoje dokonania była wyróżniona nagrodą prezydenta Suwałk. W 2018 r. otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kochała śpiew i taniec. Od 1989 roku tańczyła w ZPiT Suwalszczyzna. Śpiewała w oleckim chórze, pasjonowała się śpiewem białym. W 1991 roku założyła grupę taneczną FLEX, którą również prowadziła. Również dzięki niej powstała pierwsza grupa mażoretek w Suwałkach. Była sędzią podczas festiwali, konkursów i przeglądów mażoretek.

Podejmowała się wielu twórczych wyzwań. Do wszystkich realizowanych przez siebie projektów podchodziła z ogromnym entuzjazmem, pasją i energią, a od 5 lat, równolegle do pracy choreografa i pedagoga zajmowała się również haftem.

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Archiwum