Pierwszy dzień Festiwalu Fantasy “Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija”

Festiwal Fantasy “Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija” (19-21 września) za nami! Przez trzy dni w Suwalskim Ośrodku Kultury królowała fantastyka, magia, legendy i baśnie. Już otwarcie było niezwykłe, a potem było jeszcze ciekawiej…

Pierwszego dnia Festiwalu Fantasy (19 września) odbyły się m.in. warsztaty komiksu, otworzono gamesroom w patio SOK, a w Filii nr 3 Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej zaczął działać Antykwariat “Pod Szmaragdowym Smokiem”.

Bardzo dużo działo się na Dużej Scenie SOK. Najpierw można było obejrzeć spektakl narracyjny “Egle, królowa węży i inne baśnie litewskie”, a następnie film “Labirynt fauna”. Na koniec dnia odbyła się specjalna projekcja filmu “Alicja w Krainie Czarów” z muzyką i dubbingiem na żywo w wykonaniu grupy Niemy Movie.

W sali prób SOK była okazja do spotkania z regionoznawcą Janem Bacewiczem. Ponadto odbyły się wykłady “Role-playing game – wstęp do rozgrywki” oraz “Proza życia nie dotyczy bohaterów – gry RPG”.

W Sali Kameralnej trwała rywalizacja w “Ślepe openingi i endingi”, w któej dwuosobowe zespoły odgadywały, z jakiego anime pochodzą pokazywane fragmenty.

Z kolei na parkingu przed SOK uczestnicy Warsztatu Form Wizualnych “Układ słoneczny 8<?>, 2,5” tworzyli niesamowite obrazy.

Kategoria: Galerie