Piesem przez Suwałki. Miasto okiem rysowniczki

Miasto okiem rysowniczki to seria autorskich ilustracji opowiadających o Suwałkach w lekkiej formie artystycznej, w postaci linearnych rysunków. Ilustracje są oszczędne w środkach, w pewien sposób syntetyczne. Charakteryzują się drobnymi akcentami kolorystycznymi i poczuciem humoru. Zapraszamy na spotkanie autorskie, które odbędzie się 3 lutego w Kawiarni artystycznej.

3.02.2023, godz. 17.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71

Wstęp wolny 
zamów transport door-to-door >>

Piesem przez Suwałki
Miasto okiem rysowniczki to seria autorskich ilustracji opowiadających o Suwałkach w lekkiej formie artystycznej, w postaci linearnych rysunków. Ilustracje są oszczędne w środkach, w pewien sposób syntetyczne. Charakteryzują się drobnymi akcentami kolorystycznymi i poczuciem humoru.
Miasto okiem rysowniczki to perypetie piesa imieniem Aida, której pierwowzorem jest nowa specjalistka w suwalskiej jednostce policji. Aida To jedyny płochacz niemiecki w polskiej policji. Ilustracje zgłębią m.in. Suwalskie Ścieżki Kulturowe – XIX wieczny ratusz, dawną pocztę z 1830 roku , aptekę mieszczącą się w klasycystycznej kamienicy, Dawny Nowy Rynek, zalew Arkadia. Projekt powstał w wyniku realizacji Stypendium Artystycznego Miasta Suwałki i jego zwieńczeniem jest książka z ilustracjami Piesem przez Suwałki. Miasto okiem rysownczki.
 
 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum